Mikä ero on rasistilla ja maahanmuuttokriitikolla?

Tavallisen ihmisen silmissä ei mitään, ei edes pientä nyanssia.
8119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tynkkynen ja Halla-aho kertovat vastauksen

Haastatteluja

Ranskan television France 24 Halla-ahon haastattelu kohdasta 13:00 - 16:30

HALLA-AHO: SUOMI ULOS EUROSTA
https://www.youtube.com/watch?v=HEoCu2bwhHE

SEBASTIEN TYNKKYNEN PISTÄÄ MTV3:N PIKKU TOIMITTAJAPASKIAISELLE JAUHOT SUUHUN. TOIMITTAJA VALITTAA, ETTÄ minun korviini se kuulostaa ... SILTÄ SUN TÄLTÄ, tietenkin, koska toimittajakorvissa on suvakkivaikkua niin, että pursuaa
https://www.youtube.com/watch?v=FPpFppVaJ0g
Hyvä Tynkkynen. Pysyit kannassasi ja sanoit asiat juuri oikein. Toimittajaa selvästi otti kunnolla päähän ja yritti siksi ärsyttää haastateltavaa typerällä hymyilyllään. Tämän naisen päähän ei tunnu mahtuvan että sota tai yleensäkään huonot olosuhteet eivät ole edellytys turvapaikan saantiin. Minun korviin särähti pahasti toimittajan typeryys

Äänestä
  • Mitä pornovideoita nyt linkkaat, en viitsi edes yrittää klikata.

    Äänestä

  • En tiedä mitä suomalaiset ajatellee tästä matujen yliotteesta , kaikki ilmaista" itse asun ruotsisssa toivottavasti tulette vierailmaan, näissä matujen aluuella ja saatte hyvää kokemusta?????Joten hienoa kesälomaa teille kaikille!
    Huhu,huhu,

    Äänestä

Rasisti on tarpeeksi lyhyt sana, että sen rasistikin ymmärtää ja osaa kirjoittaa oikein - myös ulkomaalainen, sivustolla kirjoittava vieraan vallan provokaattori.

Maahanmuuttokriitikko - siinä on vaan liikaa haastetta rassen oikeinkirjoitustaidoille ja hahmotuskyvylle.

Äänestä

Miksi niitä pitää verrata toisiinsa?

Äänestä
  • Samoja asioita vai?

    Äänestä

Kakku maistui ja nyt jaksaa taas pallo kirjoittaa.

Äänestä

Täällä yhteiskunnissa koko elo perustuu johonkin paskalahkoon kuulumiseen ja lahkon ulkopuolisten lahkosta ulos sulkemiseen. Asetetaan jokin paskakriteeri minkä perusteella ei voi päästä lahkon jäseneksi. Hoetaan joka välissä lahkon paskamantraa ja pyritään levittämään sitä. Vaikkapa kuten nykyisin tämä nykyfemakko setalepakkoinen ääriaktivismi paskamantralaisuus homosairaudella ryyditettynä. Siinä yhteydessä on kehitetty tämä matuturhake turismi, kun hokee heidän paskalepakkoista mantraansa on oikeutettu siihen ja siihen, ulkomaan eläjiä myöten. Vaan auta armias jos et hoe tämän paskalahkon paskamantraa, jo alkoi paskasittiäisläinen vainoaminen ja nämä tämän sortin lahkolaiset on tosiaan sieltä kaikista hulluimmasta päästä eliöitä.
Ne tuhoaa siinä hulluudessaan vaikka koko yhteiskunnan kunhan vaan saavat jatkaa sen paskamantransa julistamista ja levittämistä. Nämä ovat myös äärimmäisen vallanjanoisia, vaikka niiden täytyy tajuta se oman paskalahkolaisuutensa vahingollisuus, ne kans vaan jatkaa sitä hulluutensa vyöryttämistä joka saa.tanan paikassa ja tuutin täydeltä. Itse ne on myös kaikista suurimpia rasisteja ja alistajia ynnä muuta paskaa, mutta koko ajan hokevat muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


normaali-ihminen kirjoitti:

Tavallisen ihmisen silmissä ei mitään, ei edes pientä nyanssia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu