Millä lailla syrjäytynyt?

En ole syrjäytynyt suvustani,en kavereistani,en innostuksesta elämää ja maailmaa kohtaan. Olen syrjäytynyt työelämästä. Kaikki hommat mitä on mahdollista saada kyllä otan vastaan. Harvakseltaan enää löytyy. Olen syrjäytynyt tulevaisuudestani ellen apuja saa. No kaikkee on meneillään ja suunnitelmia mahdollisuuksien rajoissa. Mutta miten syrjäytynyt pääsee jälleen parisuhde-elämään? Ei taida olla kovin arvostettu työtön ja työelämästä syrjäytynyt mies?

Ainoa minne haluaisin syrjäytyä niin kaupunkihelvetistä pois luonnon helmaan.

11

326

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rupeat yrittäjäksi.

      • Juu ja minkä alan? On ollu mielessä kyllä. Idea puuttuu.


      • Joku internetputiikki voisi olla helpohko homma pyöräyttää. Koiran ulkoilutusta, nettipokeria..


      • Heittää kaikki suhteet kylmäksi ja rahastaa sillä.


      • samiviinik kirjoitti:

        Joku internetputiikki voisi olla helpohko homma pyöräyttää. Koiran ulkoilutusta, nettipokeria..

        Ostaa ja myy? Kauppa se on mikä kannattaa?


      • Kun keksii oikean, oikeat tuotteet. Verkkokaupat taitaa vain olla kohtuullisen kilpailtu kaupan-ala. Savustetut muikut torilla voisi paremmin lyödä leiville.


      • samiviinik kirjoitti:

        Kun keksii oikean, oikeat tuotteet. Verkkokaupat taitaa vain olla kohtuullisen kilpailtu kaupan-ala. Savustetut muikut torilla voisi paremmin lyödä leiville.

        Arvaas oonko miettinyt sitä tuotetta? Elintarvikealalla tarvitaan talouskeittiö. Ja verstashommissa tuotanto/työtilat. Näihin hommiin musta kyllä olisi.


    • erfferferfererf

      Juu. kun ei edes työssäkäyväkään kelpaa naisille, kaikki asiat ok niin ei tuolla suomi24 deitissä ota kukaan nainen yhteyttä :) No itse se kai pitäisi, ihmettelen vaan että onko se tarve ja halua vain toispuoleista..

      • Joskus kokeilin tuota suomi24deittii. Ihan turhaa ajanhukkaa. Niin nettideitit nykyään kaikki. Ennen oli toisin.


    • beethooven

      Niin nätit friidut ympäröivät minut viime yönä ratikassa. Mitä lie maalaiskimuja olleet menossa kuulemma bailaamaan Kaivopuistoon. Pappa innostui kertoman vähäsen omista nuoruuskokemuksista sieltä siistimmästä päästä? Piti vallan työntää kiihkeät kimulit ratikan ovesta ulos oikealla pysäkillä jotta vanhus pääsi rakkaan nelijalkaisen ystävänsä luokse rauhassa jatkamaan matkaansa..

    • Minä etsin sellaista maalais/citynaista joka on sekoilunsa sekoillut ja haluu palata maalle ei kaivopuistoon bilettää. Oli se aika mut se on taaksejäänyttä. Ainakin 90prosenttisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      130
      2464
    2. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      18
      2191
    3. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      173
      1932
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      244
      1447
    5. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      127
      1289
    6. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1154
    7. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      988
    8. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      84
      917
    9. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      70
      882
    10. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      800
    Aihe