..jälleen jäi se mielikuvitusjeesus tulematta, tempaus tapahtumatta ja maailma loppumatta. Karvasta on kalkki mielikuvitusjumalien palvojille.
Viikko jälleen vierähti ja ..
karvastakalkkia
8148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Viikko jälleen vierähti eivätkä ateistit vieläkään ole kyenneet osoittamaan, kuinka maailmankaikkeus ja luonnonlait olisivat voineet luoda itse itsensä tyhjästä ja olemattomuudesta, ilman Jumalaa. Näin ateismilta edelleen puuttuu perustus.
"Alussa loi Jumala taivaan ja maan" (1.Moos.1:1)
Etkö olet jaakob vieläkään lukenut kalevalaa? Siellähän selkeästi kerrotaan miten maailma syntyi sotkan munasta.
Jos haluat jaakob uskoa johonkin helppoon satuun, niin valitse nyt hyvä mies edes kotimainen satu eikä jotain lähi-idän lammaspaimenten tuontisatua :)
Eipä ole vieläkään kukaan teisti tullut todistamaan, että tyhjästä ilmestyneet jumalat olisi luoneet maailmankaikkeuden tyhjästä.
Eihän se noin mene!
Tempaus on aina ihan kohta juuri tulemaisillaan!
Tämä on fakta,sillä Lopunajan merkkejä on nähty niin kauan kuin on ollut kristittyjäkin!
Ota siis sinäkin Jeesus sydämmeesi,sillä kohta on gravitaatio köykäistä tavaraa!
Tempominen likenee. Sanotaanhan sanoissakin:
"Sitten kävi kello tietty kahdeksaa
Lyyli tempoi ja se teki päästä kamalaa"
Nimittäin Rauli "Badding" Somerjoen laulun sanoissa.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Multiversumi
Vai tämä?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/6440124/tempaus-raamatun-mukaan
Valitse terveen miehen tai naisen linkki.
Kuka voittaa tempasun olympiakullan?
Eikö ole edes heilutuslyhteitä heiluteltu? No, kyllä sitten on mennyt sillä rintamalla homma ankeeksi. Kyllä kerran pari viikossa pitäis heilutella. Siitä kai sanonta "hei sun heiluvilles" tulee! Mutta onneksi näin viikonloppuna saa tempoa kaksin käsin, nimittäin jos kelle tulee tempomisen tarvetta.