Tiltu valehtelee Teksasista

"USAn Austinissa Texasissa keskellä kaupunkia on tehty terrori-isku, ainakin 2 kuollutta ja kymmeniä haavoittunut."

Kyseessä on ampumavälikohtaus

"USAn armeija, CIA, FBI, NATO täysin pihalla, tumput suorina ja jälkijunassa."

Tällainen kuuluu paikallispoliisin hoitoon.
Tiltu ei taaskaan tunne edes alkeita
451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Poliisi: Texasissa Austinissa on meneillään ampumavälikohtaus, joka on vaatinut useita uhreja.

Texasissa Austinin keskustassa on ammuttu, kertoo Austinin poliisi Twitterissä. Poliisin mukaan Austinin keskustassa ammuttiin kahdessa eri paikassa.

Ampuminen on poliisin mukaan vaatinut useita uhreja. Paikallisen median mukaan ainakin yksi ihminen on kuollut.

NBC-kanavan mukaan ampumisessa on kuollut noin 30-vuotias nainen. Kolme ihmistä on viety sairaalaan, mutta keskustan alueella kerrotaan yhä olevan useita loukkaantuneita.

Poliisi kehotti aiemmin välttämään keskustaa, mutta uusimmassa päivityksessään poliisi kertoo, että molemmat alueet, joissa on ammuttu, olisivat nyt turvallisia.

IS-STT

Äänestä
  • Usassa pyyhkii hyvin, kansalaiset on tyytyväisiä ym. Mitä nyt harva se päivä osoittavat mieltään asein.. Perus jenkki settiä, Mahtava valtio.

    Äänestä

siis ampumatapaus.
Terrorismista tietävät vain tiltut.

Äänestä
  • Kertoo paljon kansalaisten ajatuksista hallitusta kohtaan, Usan hallitus ei paljon kansalaisten keskuudessa pisteitä keräile.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TiltunHarmi kirjoitti:

"USAn Austinissa Texasissa keskellä kaupunkia on tehty terrori-isku, ainakin 2 kuollutta ja kymmeniä haavoittunut."

Kyseessä on ampumavälikohtaus

"USAn armeija, CIA, FBI, NATO täysin pihalla, tumput suorina ja jälkijunassa."

Tällainen kuuluu paikallispoliisin hoitoon.
Tiltu ei taaskaan tunne edes alkeita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu