Tässä paikassa järjestetään joka helvetin viikonloppu ja joskus viikoillakin jotain tapahtumia jotka vetävät puoleensa mölisevää örisevää roskaavaa ja kaljoittelevaa retkusakkia. Häiritään tavallisia ihmisiä jotka haluaisivat viettää aikaa rauhassa. Viikonloppujen jälkeen, vaikkei olisi mitään erityisiä tapahtumia, kaikki puistot ja uimarannat jne. ovat täynnä roskia, lasinsirpaleita, HUUMENEULOJA, kaikki paikat on hajotettu ja seinät töhritty. Tämä kaikki tuntuu olevan ihan ok täällä Kuopiossa, sen sijaan monissa muissa kaupungeissa saati ulkomailla en vastaavaa käytöstä ole katukuvassa nähnyt. Herätkää ihmiset, missä vika! Kuka vastaa näistä asioista? Kuopiossa poliisi ei puutu esim. kadulla kuseksijoihin eikä roskan heittelijöihin. Musiikkiakin saa soittaa täysillä autossa tai puistoissa, vaikka viereisissä taloissa ihmiset haluaisivat nukkua.
Kuopio täynnä kaikenlaista paskaa
20
787
Vastaukset
- 99999
Kylä tämä trolli jaksaa. Ota välillä lääkkeesi, niin ei noin ahdista.
- Suomi.OLI.hyvä.maa
Suomen nykyinen rappiotila on kammottavaa katsottavaa kun muistaa miten hyvä maa tämä oli vielä 80-luvulla.
- 7jeidj
Tämä kasarikaveri on kyllä sitkeä :)
- Suomi.OLI.hyvä.maa
Suomen pilaaminen 80-luvun jälkeen on niin anteeksiantamaton teko että jaksan muistuttaa asiasta ikuisesti!
- Anonyymi
Suomi.OLI.hyvä.maa kirjoitti:
Suomen pilaaminen 80-luvun jälkeen on niin anteeksiantamaton teko että jaksan muistuttaa asiasta ikuisesti!
Vaikka ajaisi koronasodankin jälkeen mattamustalla autolla iisalmessa.
- sikafestarit
Ihan älyttömiähän ne sikailutapahtumat on.
- zfgioå
Poliisi on lomalla. Huumekauppa rehottaa.
- painu_piippiin
Ei täällä ole pakko asua. Muuta korpeen potkimaan susia jos noin ahdistaa.
- Kehä1
No korpeahan se Kuopiokin on
- fkfjtfjtyd
Painu jonnekkin - trolli se vaan jaksaa.
- Kehä1
Kuopilaiset keksineet trolli-sanan niin viljelevät sitä joka paikassa vaikka eivät edes ymmärrä mitä se tarkoittaa kaiken kaikkiaan.
- hakeudu_hoitoon
keksi parempi trollausviesti.
"Trolli on internet-slangisana, jolla tarkoitetaan viestiä tai henkilöä, jonka ensisijainen tarkoitus on ärsyttää ihmisiä, aiheuttaa ristiriitoja, turhien viestien kirjoittamista ja saada vastaukseksi fleimejä tai ennalta-arvattavia viestejä taikka peittää kirjoittajan puutteet käsiteltävänä olevan asian tuntemuksessa"- jlyflyu
Tämä siveyden sipuli trolli se vaan jaksaa
- Rayq
Mene muuvalle asuttamaan itsesi, antaudu sinäkin suosiolla, tai anna meidän olla! Tiukkapipo.
- ilmianto_tehty
Kiitos! Käsittelemme ilmiannon pikimmiten.
- örpölö
Hieno kirjoitus. Olisipa kaikki ihmiset tällaisia!
- muUUTAMA.RISU
Älä leiki perrkele jeesusta iso mies!
- Anonyymi
Valkeisenlammen ympärillä hyvin paljon koirankikkareita. Yök.
- Anonyymi
Jatkossa tulemme näkemään noita kyseenalaisia isämmaalaisten tapahtumia joka ikinen viikonloppu, ja varmaan välillä viikkoakin, sillä EU-vaaleihin on enää pari kuukautta aikaa.
- Anonyymi
Pappa on legenda.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532875Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391584Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151085Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371009Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.322957