Tässä paikassa järjestetään joka helvetin viikonloppu ja joskus viikoillakin jotain tapahtumia jotka vetävät puoleensa mölisevää örisevää roskaavaa ja kaljoittelevaa retkusakkia. Häiritään tavallisia ihmisiä jotka haluaisivat viettää aikaa rauhassa. Viikonloppujen jälkeen, vaikkei olisi mitään erityisiä tapahtumia, kaikki puistot ja uimarannat jne. ovat täynnä roskia, lasinsirpaleita, HUUMENEULOJA, kaikki paikat on hajotettu ja seinät töhritty. Tämä kaikki tuntuu olevan ihan ok täällä Kuopiossa, sen sijaan monissa muissa kaupungeissa saati ulkomailla en vastaavaa käytöstä ole katukuvassa nähnyt. Herätkää ihmiset, missä vika! Kuka vastaa näistä asioista? Kuopiossa poliisi ei puutu esim. kadulla kuseksijoihin eikä roskan heittelijöihin. Musiikkiakin saa soittaa täysillä autossa tai puistoissa, vaikka viereisissä taloissa ihmiset haluaisivat nukkua.
Kuopio täynnä kaikenlaista paskaa
8972
23933
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kylä tämä trolli jaksaa. Ota välillä lääkkeesi, niin ei noin ahdista.
Suomen nykyinen rappiotila on kammottavaa katsottavaa kun muistaa miten hyvä maa tämä oli vielä 80-luvulla.
Tämä kasarikaveri on kyllä sitkeä :)
Suomen pilaaminen 80-luvun jälkeen on niin anteeksiantamaton teko että jaksan muistuttaa asiasta ikuisesti!
Vaikka ajaisi koronasodankin jälkeen mattamustalla autolla iisalmessa.
Ihan älyttömiähän ne sikailutapahtumat on.
Poliisi on lomalla. Huumekauppa rehottaa.
Ei täällä ole pakko asua. Muuta korpeen potkimaan susia jos noin ahdistaa.
No korpeahan se Kuopiokin on
Painu jonnekkin - trolli se vaan jaksaa.
Kuopilaiset keksineet trolli-sanan niin viljelevät sitä joka paikassa vaikka eivät edes ymmärrä mitä se tarkoittaa kaiken kaikkiaan.
keksi parempi trollausviesti.
"Trolli on internet-slangisana, jolla tarkoitetaan viestiä tai henkilöä, jonka ensisijainen tarkoitus on ärsyttää ihmisiä, aiheuttaa ristiriitoja, turhien viestien kirjoittamista ja saada vastaukseksi fleimejä tai ennalta-arvattavia viestejä taikka peittää kirjoittajan puutteet käsiteltävänä olevan asian tuntemuksessa"
Tämä siveyden sipuli trolli se vaan jaksaa
Mene muuvalle asuttamaan itsesi, antaudu sinäkin suosiolla, tai anna meidän olla! Tiukkapipo.
Kiitos! Käsittelemme ilmiannon pikimmiten.
Hieno kirjoitus. Olisipa kaikki ihmiset tällaisia!
Älä leiki perrkele jeesusta iso mies!
Valkeisenlammen ympärillä hyvin paljon koirankikkareita. Yök.
Jatkossa tulemme näkemään noita kyseenalaisia isämmaalaisten tapahtumia joka ikinen viikonloppu, ja varmaan välillä viikkoakin, sillä EU-vaaleihin on enää pari kuukautta aikaa.
Pappa on legenda.
- koko Suomi kuohuu
putkiremontti
Mölymäen amiskankin hävittivät mutta muistamme vielä sen kyllä