Sukuni on vuodattanut vertansa ja menettänyt henkensä "Rajat kiinni"-tapahtumissa (talvi- ja jatkosota). Ja nyt suvakit natsistisilla mielipiteillään ja teoillaan pyrkivät tuhoamaan kaiken. Saaneet liikaa pullamössöä, ei ole koskaan tarvinnut taistella leivästään tai vapaudestaan.
Rajat kiinni
ohionohion
13216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Anteeksi taas pääsi aivopieruni palstalle, pääsin juuri hourulasta ja kuuppa on vielä aivan himmeä, hullujenhuoneella minun sukuni on ollut eikä missään sodassa sillä kuvittelivat kaikenlaista hourupäissään, älkää ottako horinoitani kovin vakavasti!
Kipitä nyt hyvä mies sinne sukusi luokse hourulaan ja heitä se laitteesi lepikkoon niin kaikki on tyytyväisiä!
Pullamössöt ulvahtelee liikakaasujaan ulos.
Suvakkeja ei kannata ärsyttää. Ne saatta sulkea MV-lehden!
näin käy kun mt- palvelut ajetaan alas ja kansalaisia elätetään liian monta sukupolvea elätteinä
eivät arvosta ja osaa varjella
osaavat vain syödä
Johtopäätökseni ihan päinvastainen, ja pidän itseäni jopa nimerkkiä isänmaallisempana. Suvustani kuoli moni talvi- ja jatkosodassa. Senkin puolesta, että vapaa maamme voisi auttaa muita ja ottaa vastaan pakolaisia. "Pakolaisia" olivat myös ne 400.000 suomalaista, jotka elämisen ehtojen loppumisen tähden joutuivat muuttamaan Ruotsiin 1960-70 -luvuilla. Hienoa, että Ruotsi tarjosi töitä heille. Eikä tietääkseni moittinut. "Tarvitsivat työntekijöitä", "suomalaiset ahkeria" yms. Tottakai, näinhän haluamme kaikki kertoa...
Hyi hitto. Lue Paloheimon ajatuksia.
http://www.eeropaloheimo.fi/category/mielipiteita/
Niiden tyyppien pitää tehdä kaikkensa, että ne omat maat nousisivat. Näin kai Suomessakin sotien jälkeen toimittiin. Älkääpä suvakit sekaantuko kaikkeen, teillä ei ole ihan riittävää käsitystä maailman pitkän aikavälin asioista.
Aivan turha verrata Ruotsiin muuttaneita Suomen pakolaisia ja Lähi-Idästä ja Afrikasta tulevia muslimeja toisiinsa. Suomen pakolaiset ei muuttanu Ruotsiin, Kanadaan tai Usaan sillä periaatteella, että tehdään näistä kansoista orjia tai tapetaan ne, ketkä ei suostu alistumaan meidän yhteiskuntaopille.
Ja jos tämän asian kanssa on suvaitsemisongelmila, lueppa sitä koraania. Muslimien on vallattava koko maailma (huom. alistettava Islamille), jotta heidän mahdi (eli messias) voi saapua tuoden täydellisen maailmanlaajuisen sharia-lain voimaan. Tätä valloittamista muslimilla ON LUPA käydä millä keinolla hyvänsä, kuten jatkuvasti näistä teoista näemmekin.
Rajattuja,sinulla ei ole nyt käsitystä asioista. Evakot oli meikäläistä,tulivat omaan maahansa,Ruotsiin mentiin töihin eikä loisimaan. Luultavasti sukuni oli sotilaskarkureita,raskas ja hävettävä taakka sinulle
isovahemmat teki kolmea eri duunia et pääsivät jaloilleen. No, eihän nämä liimanhaistajasuvakit työnteosta mitään tiedä, rahaa tulee taikaseinästä ja vanhempien lompakosta bonukset vaikka väkivalloin.
Nyt nämä nykyiset rajat kiinni-tyypit ihailevatkin Suomen ikiaikaista vihollista Venäjää ja sen despoottista johtajaaPutinia. Se on sama asia kuin että jos menisi kusemaan venäläisiä vastaan sotineiden sotaveteraaniemme haudoille. HYI VITTU MITÄ SAKKIA!
toisaalta ruotsi viha istuu tiukemmassa jos tuolle linjalle lähdetään venäjän keisari oli pidetty mies suomessa?
Juice Leskinen - Epäile vain
https://www.youtube.com/watch?v=aM8zUDnqoq4