tämän päivän sana.
Helvetin saasta päästä minut vapaaksi-
en tahdo palvella sinua.
ja anna se helvetin lottovoitto, maksoi mitä tahansa!
Jeesuksen nimessä
Helvetin saasta päästä minut vapaaksi-
en tahdo palvella sinua.
ja anna se helvetin lottovoitto, maksoi mitä tahansa!
Jeesuksen nimessä
Vastaukset 4
Vanhimmat
Voit toteuttaa toiveesi aivan itse, jos lottovoitto saa maksaa mitä tahansa.
Voit nimittän lotota kaikki mahdolliset numeroyhdistelmät ja näin varmistaa voittosi.
tak tak
no otanpa laskukoneen ja lasken.
Kiitos, täydellinen vastaus.
nyt miten voisin saada lottovoiton potin kasvaman niin että lottoaminen ja voittaminen olisi taulodellisesti tuottavaa.?
vinkki , saatan ottaa sinut "osakaaksi" tuottavaan yhtiöö ja sitten voimme jakaa potit !
Lottoamiseen soveltuu seuraavantyyppinen laskentamalli. En nyt tarkalleen muista/ tiedä, mitä määriä lotossa on ruudukkojen ja rivien koko. Mutta jos olisi 39 numeroa ruudukossa, ja niistä rastitettava 6 ruutua, niin mahdollisten lottorivien määrä olisi
39x 38 x 37x 36x 35x 34
Eli kertolaskuun sama määrä tekijöitä, kuin lottoriviin rastitetaan ruutuja.
Pitkävedon rivien laskeminen on vaikeampaa, binomikertoimilla. Nykyään, uusimman uudistuksen jälkeen, pitkävetoon voi tehdä melkoisen kalliitakin järjestelmiä. Jos pelaa pienillä ottelukertoimilla, sitten suuren järjestelmän kalleus saattaa syödä tuotot. Esim. jalkapallossa kotivoitto on melko yleinen. Hyvällä tuurilla saattaa onnistua tasapeleistä vedon lyöminen pikkujärjestelmällä (tuplat). Nykyään urheiluotteluiden tulokset ovat melko arvaamattomia monesti.
Vedonlyönnin ja rahapelimaailman tunnelmaa kuvastaa melko hyvin mielestäni Thin Lizzyn kappale Cold sweat - jossa lauletaan rahasalkun kanssa kulkemisesta yms. Alan harrastajan ehkä tunnistavat, mikä adrenaliinihumala asiaan voi liittyä - jännitys, valppaus, voiman tunne, onnistuneet arvaukset, johdatuksen tuntu, jne. Muistuttaa nk. karismaattisuutta.
https://www.google.fi/search?q=youtube.com "thin lizzy" "cold sweat"&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:fi-FI:IE-Address&ie=&oe=&gfe_rd=cr&ei=3NG-V4D6DdOq8weg_6ygCg
Harmillista kun Niilo Yli-Vainio on kuollut. Häneltä olisin saanut oikeat lottonumerot.