Coinistia ottaa kohta pattiin ...

... kun lähtee akkakin alta. Rah rah.

Ei vaan, ei pitäis nauraa. Inhimillisiä tragedioitahan nää on. Toi tonnien kulutusluottokin onecoinia varten on aika rankka homma. Tekis muuten oikeasti viedä coinisti tai parikin ihan oikeasti sinne "saunan taakse" tms. "koulutettavaksi" ... lukekaa toi allaoleva ja sanokaa jos ette oo samaa mieltä.

Muropalstalta lainattu linkki, pistäiskö jotain coinistia mietityttämään? Toivoisin ainakin ...

http://www.vauva.fi/keskustelu/2628...in_ksetuksesta_ei_usko_kenenkaan_jarkipuhetta

Poijjaat!! Taasen!

9

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onecoinvoittaa

      Petteri Järvinen linkittää samaa tarinaa facessa ja itkee kun viranomaiset ei tee mitään selkeän huijauksen ja kusetuksen lopettamiseksi.

      Hei pahvipäät! Onecoin on niin hyvin kaikkien viranomaistahojen ja virastojen tiedossa, että jos lakia olisi rikottu niin hommaan oltas puututtu jo monen monta kertaa. Nyt vaan on niin, että edes esitutkinnan kynnystä ei ole vieläkään ylitetty.

      • Heh, no eipä tietenkään olla mitään esitutkinnan kynnystä ylitetty, koskapa ONECOIN EI OLE TEHNYT YHTÄÄN MITÄÄN! Se ei ole tehnyt yhtään mitään! Ja koska se ei ole tehnyt yhtään mitään konkreettista, sitä ei voida mitenkään haastaa lain eteen. Yritä sinäkin käsittää, että ONECOIN EI KOSKAAN TULE TEKEMÄÄN YHTÄÄN MITÄÄN! Ei mitään ...

        Me pahvipäät kyllä tiedämme mitä onecoinin sisällä tapahtuu. Niin tietävät viranomaisetkin. Eli ei mitään. Miten sellaiseen voisi mikään taho puuttua kun MITÄÄN EI TAPAHDU.

        Kyllähän minäkin voin mennä kadulle kaupittelemaan monopolipelin seteleitä. Ei se ole laissa kiellettyä. Ja jos joku ostaa, niin homma on bueno.

        Katsohan, me täällä yritämme estää ihmisiä harhautumasta tällaisten huijareiden huijattavaksi kuten esim. ignatova.

        Ja voit luottaa siihen että me "pahvipäät" kyllä jatkamme SUORAA HUUTOA tämän onecoin huijauksen tiimoilta.

        Poijjaat!! Taasen!


        T.Avotampio


    • Itsetapot

      Kohta kun kaatuu ja Etola myy ennätysmäärän hamppu köyttä.
      Ja itsemurhista taas syytetään tapioota..petteriä.yokonia ym. Vatustajia..
      On Suomi outo maa

    • suhteellista

      Eikös Siplän pyramidi ole vaarallisempi? Koskee kaikkia suomalaisia..

      Mm. Maksaa "auttavalle" käsille verokassan tyhjäksi.. puolustaa panaman tilejä, vei koululaisilta ja laanini perässä, berner edellä.. siinä oikeat rikolliset. Onecoin pientä todellisten huijareihin verrattuna..

    • wkisti
    • Ehkäjoskuskirjoittanut

      Hehheheheheheee.

      Muropalstaltapa hyvinkin. Avotampio en nyt tiedä mitä tähän oikei kirjoittaisi.. Vauva fooriúmilta otat tiedot? Hehehehheh.
      Näkehhän heti että tuo on niin keksitty juttu kuin vain voi olla. Sinäkö Avotampio olet sen sinne kirjoittanut.

      Kerroppa sinä nyt minulle kun olet niin kaikesta tietävä mitä mieltä olet tästä samasta vauva foorumin ketjusta kopsatusta jutusta

      >Olen kymmenisen vuotta odottanut sitä, miten Bitcoin "siirtää pilkkua". Sit me ollaan rikkaita ja irtisanoudutaan ja ostetaan loma-asunto Espanjasta. Kuitenkin fakta on se, että virtuaalivaluutta on tosi riskialtis sijoitus ja mun ymmärtääkseni Bitcoin on ainoa, jolla oikeasti on voittopotentiaalia ja sekin lähinnä meillä, jotka on lähdetty hommaan mukaan ajoissa, nyt ei enää kannata.


      Miten selität avotampio tuon: Bitcoin on ainoa, jolla oikeasti on voittopotentiaalia ja sekin lähinnä meillä, jotka on lähdetty hommaan mukaan ajoissa, nyt ei enää kannata.

      Mitä vittua. Mihin mukaan lähtenyt? Onko toisaankin bitcoin se suuri kusetus.

      Pitää vissiin tehdä rikosilmoitus bitcoinista jos todellakin on näin ja saatana mua on silloin huijattu. haluan rahat takaisin.

      Tästäkin näkee että täyttä paskaa koko ketju.

      Oletteko te siirtyneet jo vauva foorumillekkin kirjoittelemaan. Epätoivoista toimintaa.

      • NäilläMennääJoo

        Tuon bitcoinin louhintakulut ovat isommat kuin arvo siksi puhutaan ettei kannata enään lähteä, tosin en ymmärrä sua joka laittanut rahansa mustalais akkan määrittelemään ilmaan, joka ei ikinä tule olemaan hyväksyttyä maksuvaluuttaa, kuten bitcoin on. Tiedät kai että tuo viimeinen ison paketin julkaisu tarkoittaa, sitä että tuon mustalais akan pyrmiidin tulevan rahan virta alkaa loppua, ja sitä epätoivoisesti tolla yritetään pitään sen aikaa pystyssä et saadaan kimpsut ja kampsut kerättyä kokoon ja hävittyä maan alle. On se taas kiva täältä luoskella kun mustalais akkaan uskovat huutelevat täällä sivujen aukeamista kun ne putoavat pois netissä, vakuutellaan toislleen pari kuukautta, et aukee ne kohta, tosin ainoo mikä enään aukee silloin teille on se et todellisuus iskee päin namaa ja huomaatte rahanne menneen.


      • Ehkäjoskuskirjoittanut
        NäilläMennääJoo kirjoitti:

        Tuon bitcoinin louhintakulut ovat isommat kuin arvo siksi puhutaan ettei kannata enään lähteä, tosin en ymmärrä sua joka laittanut rahansa mustalais akkan määrittelemään ilmaan, joka ei ikinä tule olemaan hyväksyttyä maksuvaluuttaa, kuten bitcoin on. Tiedät kai että tuo viimeinen ison paketin julkaisu tarkoittaa, sitä että tuon mustalais akan pyrmiidin tulevan rahan virta alkaa loppua, ja sitä epätoivoisesti tolla yritetään pitään sen aikaa pystyssä et saadaan kimpsut ja kampsut kerättyä kokoon ja hävittyä maan alle. On se taas kiva täältä luoskella kun mustalais akkaan uskovat huutelevat täällä sivujen aukeamista kun ne putoavat pois netissä, vakuutellaan toislleen pari kuukautta, et aukee ne kohta, tosin ainoo mikä enään aukee silloin teille on se et todellisuus iskee päin namaa ja huomaatte rahanne menneen.

        Älä nyt selitä kun et edes tiedä mistään mitään. Missä vaiheessa olen sanonut että olen laittanut onecoin huijaukseen rahaa. Kerro nyt se . Täällä vaahtoat usean rivin verran asiasta. No antaa nyt odotella koska Bitcoin siirtää sitä pilkkua. Hehehhheee Jos kymmenen vuotta on odotellut pilkun siirtoa niin uskon että ei itse ole louhinut kolikon kolikkoakaan.


        Aika paljon heittää asiat sivuraiteelle kun täällä esittää kysymyksen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      166
      3826
    2. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      76
      3024
    3. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      44
      2101
    4. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      22
      1934
    5. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      46
      1828
    6. TUNNISTELAATIKKO

      Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain
      Ikävä
      85
      1321
    7. Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?

      Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään
      Tv-sarjat
      25
      1258
    8. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      40
      1250
    9. Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?

      Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli
      Ähtäri
      58
      1028
    10. Valehdella saa, totuus salataan

      Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu
      Savonlinna
      10
      738
    Aihe