Kerrankin asiaa. Alkoholin välitys alaikäiselle on paskaläjän hommaa, tehköön se kuka tahansa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016080421998724_uu.shtml
Alaikäisen vanhemmat sen tietää ja voivat hyvin nimittää sellaista ala-arvoista tekoa oikealla nimellä
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016080421998724_uu.shtml
Alaikäisen vanhemmat sen tietää ja voivat hyvin nimittää sellaista ala-arvoista tekoa oikealla nimellä
Vastaukset 12
Vanhimmat
Se on RIKOLLISTA toimintaa.
Jos lapsesi pyytää sinulta alkpholipitoisia juomia ja sinä tarjoat hänelle mehua tai vettä, niin millainen isä sinä oikein olet? Olet huono ja kelvoton isä. Niin Jeesuskin asian ilmaisi selvästi Raamatussa.
Sinä valehtelet ja herjaat Jeesusta.
Ei ole väärin auttaa janoisia lähimmäisiään. Se on reilua ja inhimillistä.
Itse en kuitenkaan koskaan pyydä välityspalkkiota. Nuoren hymy ja iloinen kiitos riittävät minulle. :-):-):-)
Tulihan se paskaläjä sieltä esiin.
Tarkoitan sinun sisäistä henkeäsi. Se on paskaläjän arvoinen.
Se käyttää sinun langennutta elämääsi pahantekoon ja joka on sinulle rakas.
https://www.youtube.com/watch?v=7EUnpWfjIYo
Voittosaatto on vain Kristus
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHHAAHAAA!!!! :-)
No siis kyllähän siinä pitää olla vähän vastuuntunnoton ja vammainen jos hakee alaikäisille viinat. Tämä on yleinen mielipide sivistysvaltiossa vakaumukseen katsomatta ja Terhi Kiemunki teki tuossa mielestäni aivan oikein kun kutsui tuota henkilöä paskakasaksi. Tästä suvaitsevaisto ja vihervassarit tietysti vetää heti rasistikortin esiin mutta siinäpähän vetäköön.
Nyt käsi sydämelle: Jos kaksi seksikästä 16-vuotiasta teinityttöä pyytäisi hakemaan salmiakkikossua, niin moniko heteromies kieltäytyisi? On luonnollista haluta auttaa janoisia lähimmäisiään!!!
Ehdottomasti kieltäydyn ja passitan ne tytteröt kotia.
Ehdottomasti annan kaikkea mitä tytöt vain haluaa. Iloista antajaa kaikki rakastavat.
On hienoa, kun joku välittää...!