Tämän uutisen luettuani aloin kaivata kreationistisia selityksiä valkoisten petoeläinten syntymiselle. Ovatko ne harmittomia luonnonoikkuja, JC? Ovatko ne Jumalan suunnittelemia ja luomia kuten kaikki muukin, riippumatta siitä ymmärrämmekö me niiden tarkoituksen, Mark5? Ovatko ne osoitus siitä miten ateistiset evokit eivät taaskaan tunne lisääntymisbiologiaa, nihilistinen lisääntymisbiologi? Todistavatko ne ja esimerkiksi valkoiset kesykissat eläinten rappeutuneisuutta, ROT ja JC?
http://yle.fi/uutiset/harvinaisia_valkoisia_leijonanpentuja_syntyi_georgiassa__katso_video_pennuista/9073701
Toivoisin että evokit malttaisivat mielensä eivätkä vielä mainitsisi luonnonvalkoisia petoja.
Valkoiset petoeläimet
5
146
Vastaukset
- DRHouse
Olenko minä ainoa joka haluasi ottaa tuollaisen pennun ja halata sitä? Tiedetään että sellainen olisi oikeasti virhe, mutta on nuo vaan suloisia...
Kissanpoikaset ovat hyvä vastine. Ihan samat vaistot, mutta eivät kasva ihan noin isoiksi ronteiksi ja pitävät täällä landella jyrsijäkannat kurissa isoiksi ronteiksi kasvettuaan.
- DRHouse
he-ma kirjoitti:
Kissanpoikaset ovat hyvä vastine. Ihan samat vaistot, mutta eivät kasva ihan noin isoiksi ronteiksi ja pitävät täällä landella jyrsijäkannat kurissa isoiksi ronteiksi kasvettuaan.
Minulla on täällä sisäkissa (kaupungissa kun asun), jonka tempauksille on aina hauska naureskella. Viime aikoina se on yrittänyt murtautua jääkaappiin...
- x-pellisepän_kotikissa
"Todistavatko ne ja esimerkiksi valkoiset kesykissat eläinten rappeutuneisuutta, ROT ja JC?"
Nyt PuhuvaKärmes yrittää saada selityksen omalle uskomukselleen olevansa "valkoinen puhuvakärmes". Puhuvakärmes lienee lopulta löytänyt salatieteilijöiden Suuren Valkoisen Veljeskunnan tiedon kirjaston.
Tämä kirjastohan on ikivanha ja sitä ovat käyttänet vuosituhansien ajan maagikot, mystikot, loitsujen tekijät, astrologit, alkemistit, mytologit ja muut salatieteilijät.
Jopa painovoiman "keksijä" Isaac Newton tiesti tämän kirjaston olemassaolon ja siksi hänkin yhtyi Hermes Trismegistuksen hermeettiseen filosofiaan monta kertaa.
Turhaan sinä kyselet kretardeilta vastauksia kysymyksiisi. Kunnolliset ja rehelliset kretardit eivät käytä tuota salatieteilijöiden epäluotettavaa tietämyskirjastoa ollenkaan tiedon lähteenä.
Kirjastohan omistaa se paratiisin kavala puhuva käärme joka sanoi:
" Onko Jumala todellakin sanonut: ... ... ...". ( 1 Moos. 3:1)
Tuo tietämyksen kirjasto on olemassa vain sitä varten, että kaikki Jumalan sanat asetetaan epäilyksen kohteeksi. Tuo kirjasto muuttaa kaikki pimeimmät ja väärät ajatuksetkin valkoiseksi totuudeksi.
Tuon tietämyskirjaston mukaan kaikki mustat kissat ovat noitien apureita. Paratiisin puhuva käärme ei todellakaan ollut kissa ystävällinen, sai aikaan valtavan suuren kissavihan ihmisten mielissä. Todellisuudessa Jumalan luomat kissaeläimet ovat hienoja luomuksia eivät ne palvele pahuutta. Musta ja valkoinen ovat vain kissojen mahdollisia värejä ei muuta, ei siihen liity mitään Suuren Valkoisen Veljenkunnan mystiikkaa.
PuhuvaKärmes sekoilee kysymyksessään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2714959Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii893454- 453411
- 502639
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua461833- 971630
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971448- 141399
- 701037
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441035