WHO tutki somaleita

heillä on erittäin paljon psyykkisiä ongelmia.

http://www.who.int/hac/crises/som/somalia_mental_health/en/

Sisäsiittoisuus on somalienkin kuten muidenkin muslimien suuri ongelma, se vaikuttaa monilla tavoilla. Somalithan ei menesty koulussa, sen sijaan ovat pahimpia häiriköitä, on keskittymisvaikeuksia jne.

Ruotsissa opettaja-järjestö kerran jopa sanoi, että somalien on vaikea oppia edes kello.
10123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Itseasiassamsomalit on sekoitus arabeja ja afrikan mustia.....siksi niillä on puikukulanaamat,muslimi uskonto ,vaikea ja äkkipikainen ja väkivaltainen luonne ja käyttävät mielellään puukkoa kuten arabit ja sotivat jatkuvasti....

Näitä ei missään nimessä tulisi päästää eurooppaan...

Äänestä
  • Ei tulisi niin, mutta kun ei ampuakkaan voi - ainakaan vielä.

    Äänestä

Miten+sitten+on++muka++mahdollista+että+suomen-mies-sosiaali-somaleista+98%+on+KONEINSINÖÖREJÄ..

Äänestä
  • Näin tuossa vanhan tv- haastattelun jossa hyysäri määritteli somalin ammatin joka osasi käyttää helmitaulua ekonomiksi..

    Äänestä

  • Jugner?

    Äänestä

  • Video ei ole käytettävissä.

    Pahoittelumme.

    Äänestä


Miksi länsimetron toteuttamista ei annettu Somalian insinööreille? Se metron jatke olisi ollut jo ajat sitten loistavassa toimintakunnossa, jos työ olisi suoritettu heidän ohjeiden mukaan. Kuten tunnettua, Mogadishun metrosysteemi on maailman huippua.

Aamuin illoin Espoossa asuvat somalialaisetkin olisivat ja kauan aikaa voineet aamuin illoin kulkea sillä työmatkansa Helsingin suuntaan. Nyt tuhannet heistä joutuu käyttämään hikisiä busseja.

Äänestä

Kyllä tulee psyykkisiä ongelmia kun ovat kaukana luontaisesta elinympäristöstään, hiekasta ja lehmänpaskamajoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskaa-tulee kirjoitti:

heillä on erittäin paljon psyykkisiä ongelmia.

http://www.who.int/hac/crises/som/somalia_mental_health/en/

Sisäsiittoisuus on somalienkin kuten muidenkin muslimien suuri ongelma, se vaikuttaa monilla tavoilla. Somalithan ei menesty koulussa, sen sijaan ovat pahimpia häiriköitä, on keskittymisvaikeuksia jne.

Ruotsissa opettaja-järjestö kerran jopa sanoi, että somalien on vaikea oppia edes kello.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu