11 vuotias kävelee klo 18 kaverinsa kanssa aseman liepeillä. Viisi kusipää kakaraa huutelee ja tyhmin käy kimppuun potkien ja nyrkein. Moni näkee mutta kukaan aikuinen ei reagoi ? Jenggi kanta Suomalasia paskahousuja ikähaarukalla 12-15.
Malmin paskasakki
Pataaaaantulee
12221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mikä meitä suomalaisia vaivaa?
Ei kyse ole suomalaisuudesta.
Perus Malmia. Alueella on liikaa sekä suomalaisten että ulkolaisten huonojen vanhempien riiviökakaroita, jotka häiriköivät tavallisten ihmisten elämää. Samaa meininkiä tapaa myös muualta ratojen varsilta. Helsinki on slummiutumassa.
Paapokaa niitä, silittäkää niitten pääkkyjä, älkää syyttäkö niitä mistään, syyttäkää uhreja ja ennen kaikkea, älkää missään tapauksessa vain ketään maahanmuuttajataustaista pahoinpitelijää syyttäkö!!! Jos sen teette, olette pahemman luokan rasisteja!! Kantasuomalaisia, varsinkin sosiaalituella toimeentulevia saatte syyttää ja syyllistää mielin määrin!!
Tuollaiseen voi olla vaikea puuttua, jos asuu itse samalla alueella. Siitä voi itse saada kostotoimia samalta jengiltä myöhemmin.
Ne kostotoimet eivät välttämättä ole pelkkää ystävällistä neuvomista ja taputtelua.
Se porukka ei tunne arvokolmiota - kauneus, viisaus, hyvyys. Heille ei ole opetettu ihmisarvoja. He toimivat luonnonlakien mukaan ja laumoittumisen periaatteella. Tietävät, että porukassa on suuremmassa turvassa. Aikuiset ei vielä ole sitä oppineet.
Sitten kun tää surkimus joukko saa päähänsä räjäyttää pommin niin sitten vasta tai sittenkään puututaan HAHHAHAA..pikku Soomi nousuun.
Olisiko parempi, että jokainen niistä "surkimuksista" istuisi kotona kiltisti pelaamassa pelejä? Missä on heidän laumansa aikuiset opettajat?
Nykyisin saa käydä vapaasti kantasuomalaisten kimppuun,poliisi hyväksyy
Herää kysymys, miten tähän on tultu ? Yhtä pahoinpidellään julkisella paikalla klo 18 ja kukaan aikuisista ei puutu asiaan. Aloittajan mukaan kohde 11 vuotias lapsi ja ohikulkijat yrittävät olla näkemättä tapahtumaa, aivan uskomatonta luuseri meininkiä.
Se o varmaan se "mennään lauman mukana"... ja se, ettei uhri ole omaa sukua. Jos olisi oma kersa tai sukulainen...
Herää !!! Älä usko ihan kaikkea. Tämä on suolikaksneljä,kylähullujen temmellyskenttä. Luotettavuus -100.