Neljä päivää alkaa istutus

klo1412

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aamulehdestäPoimittua

      Arafat Jaradat, 30v., oli ensimmäisen vuoden yliopisto-opiskelija ja kahden lapsen isä.

      Israelin Gestapo pidätti hänet muutama päivä sitten ja eilen hän kuoli kuulustelujen yhteydessä.

      Israelin vankiloissa ilman oikeudenkäyntiä vangitut 4.000 poliittista (palestiinalaista) vankia ryhtyivät välittömästi nälkälakkoon Gestapon kuulustelijoiden suorittaman murhan jälkeen.

      Jaradat Arafat asui vaimonsa Dalalin ja heidän kaksi ja kolmevuotiaiden lastensa kanssa Sa'eerin kylässä Hebronin lähellä.

      Brutaalinen miehitysvalta pidättää, pahoinpitelee, vangitsee ja murhaa tuhansia ihmisiä vuosittain, eikä suomalaiset ole vieläkään heränneet siihen, että israelilaiset syyllistyvät Nürnbergin sotarikoksiin ja pitäisi tuomita kansainvälisessä tuomioistuimessa Haagissa rikoksista ihmisyyttä vastaan ja Geneven sopimuksen rikkomisesta.

      • Go.Israel

        Miksi kennekään pitäisi piitata paskaakaan jostain palestiinalaisista? Ählämeitä ei pidäkään kohdella silkkihansikkain, vaan vetää rajusti turpaan ja potkia naamaan kun ähly makaa maassa.

        Toivottavasti Israel tappaa kaikki rättipäät.


      • Go.Israel kirjoitti:

        Miksi kennekään pitäisi piitata paskaakaan jostain palestiinalaisista? Ählämeitä ei pidäkään kohdella silkkihansikkain, vaan vetää rajusti turpaan ja potkia naamaan kun ähly makaa maassa.

        Toivottavasti Israel tappaa kaikki rättipäät.

        Ja mitä he tekevät tuolla maalla? Se on aivan autio vaan Israelilaiset rakentavat sinne.


      • nuvui

        onko wannabe mokkakepin lutkuttajat kännissä,
        kun noin pullistuttaa... XD


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      181
      11722
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      79
      5715
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      149
      5262
    4. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      70
      4388
    5. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      4332
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      43
      4162
    7. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      33
      4028
    8. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      41
      3928
    9. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      78
      3710
    10. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      48
      3647
    Aihe