Poliisin tiedote:
"Poliisi tutkii tapon yritystä Keravalla - uhria lyötiin kirveellä päähän
05.08.2016 Itä-Uusimaa
Torstaina 4.8.2016 klo 20.06 tapahtui Keravan kauppakaarella väkivallanteko, jossa penkillä istunutta 53 -vuotiasta miestä lyötiin kirveellä päähän. 49 -vuotias keravalainen mies oli kävelemässä Kauppakaarta, kun hän yllättäen löi mukanaan kantamalla kirveellä penkillä istunutta päähän.
Tapahtumaa ei edeltänyt minkäänlaista vuoropuhelua uhrin ja epäillyn välillä. Uhri toimitettiin ensiavun jälkeen sairaalahoitoon. Epäilty poistui paikalta mutta poliisi sai hänet paikalla olleiden havaintojen perusteella kiinni lähialueelta. Tapausta tutkitaan tapon yrityksenä."
http://poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/poliisi_tutkii_tapon_yritysta_keravalla_-_uhria_lyotiin_kirveella_paahan_50399
Yksittäistapaus taas?
Miestä lyötiin kirveellä päähän
5
283
Vastaukset
- turta
yksittäistapus oli viimevuoden selitys vastaaviin tapahtumiin mutta se kulutettiin pika vauhtia loppuun,nykyään nämä ovat mielenterveysongelmista kärsiviä äärioikeistolaisia kautta linjan ei mitään tekemistä islamin kanssa.
- aijai5
(>|
|
!
(✖╭╮✖) ε(´סּ︵סּ`)з - KirvesVajokki
Kiva paikka varmaan asua? Kun käy vaikka maitokaupassa voi joku tuntematon tappaa sinut koska ostit sinistä maitoa??!! Koulut alkavat kohta ja ekaluokkalaiset aloittavat koulun.....vaaniiko koulutiellä oikeasti näitä? Miettikää vanhemmat tätä..teinä muuttaisin.
- TurvaPartiotSaattamaan
koulut alkaa täällä tytötkin saavat käydä koulua. mussuilla menee kuppi nurin. naisilla on täällä itsemääräämis oikeus ja henkilökohtainen koskemattomuus. pelkäävät omien naistekin vaativan samoja oikeuksia. tuhansia vuosia olleet koiraakin huonommassa orjan asemassa.
hallituksen turvattava saattajat koulumatkoille.
- Abrahamm
Miten se on mahdollista puukon hallustapidosta yleisellä paikalla saa sakot, eikö kirves kuulu siihen katekoriaan ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341038- 68964
- 39897
- 71863
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54822Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774