Hallitus leikkaa lisää!

Leipäjonoisa kuolemisiin pitää saada vauhtia! Leipäjonot tuplattava,että Sipilä ja Soini saa nautintonsa!
23184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Eikö hallituksella hävetä juosta ja leikkiä isoa herraa Brysselisssä kun kotona ihmiset kuolee leipäjonoon ???

Äänestä

Leipäjono kuolemat tulee lisääntymään kunhan petossuomalaisten valeministeri Lindström palaa lomilta ja alkaa todenteolla ajamaan työnantajille orja työvoimaa,ennen lomia homma jäi kesken nyt kokoomus on antanut uudet ohjeet miten pitää toimia ja koko loma on ollut aikaa sisäistää kokoomuksen ohjeita,kohta on taas kokoomuksella ja petossuomalaisten Lindströmillä ja Soinilla aihetta nyrkki tervehdyksiin ja ylävitosiin suu muikeana,köyhät saatiin vielä ahtaammalle.

Äänestä

Siksikait persutoll äänestettiin hallitukseen ja Sipiläntunari?

Äänestä

2000-luvun leipäjonot Suomessa kertoo karun totuuden. Täällä harjoitetaan vahvaa "lopullisen ratkaisun" ideologiaa.

Äänestä

Hakikohan Sipilä mallin Saksan keskitysleireiltä, Merkeliltä!?

Äänestä

SIPILÄN JA SOININ SADISTINEN YHTEISTYÖ ON LUONNOLLISEN POISTUMAN AIKAISTAMISTA KAIKIN MAHDOLLISIN KEINOIN ! . RAUHANOMAINEN KANSANNOUSU JA ERO EU:STA AINOAT KEINOT VÄLTTÄÄ MEIDÄN KANTASUOMALAISTEN ALISTAMINEN JATKOSSA , ESIMERKKIÄ VOIMME OTTAA ISÄNMAALLISISTA MAISTA KUTEN SVEITSISTÄ JA ISOBRITANNIASTA ! .

Äänestä

Rikas älä maksa veroja.. Käytä edes vakuuskuoria, Sipilä.. Verot köyhien maksettavaksi!

Äänestä

Sinne upposi eläkeleikkausrahat!

Äänestä

"Suomi on erikoinen maa. Talouden linjat vetävät samat henkilöt, jotka myöhemmin kommentoivat linjaa. Lopulta samat nimet antavat myös tuomion ja selitykset lopputuloksesta, (siis keksivät erilaisia nimiä epäonnistumiselle)-muut olkoot hiljaa."

Äänestä

Nykyisille päätäjille jaettava verokirjat pikaisesti!

Äänestä

Siksi pakolaisia ja maahanmuuttajia hallitus tänne haluaa jotta saavat hyvinvointivaltion tuhottua. Itse Orpo sanoi että leikkauksia pitää tehdä koska maahanmuutto tuo lisää kustannuksia. Että näin tuhotaan isoisien suomalaisille tarkoitettu hyvinvointivaltio, kokoomuksen(oikeiston märkäuni)! Stockman vähentää taas 200 työntekijää, Orpo leikkaa työttömiltä ja pienituloisilta miksi, koska SOS nauttii siitä. Persut, ja pienituloiset ja työttömät antoivat teille äänet jotta te pitäisitte hallituksessa heidän puoliaan, mitä te teitte kaikille niille lupauksille?

Äänestä

JUOPPO ORPO SAATANAN MAMUJEN RAKASTAJA??HÄPEÄ MITÄ OLET SAANUT AIKAAN; LUULETKO OLEVASI IKUISESTI NUORI; NÄIN KÄY SULLE PÖLLÖ ORPO ETTÄ MAMUT HOITAVAT SUA; OLET PASKAVAIPPOISSASI PERSERUVELLA??KONTIT 6 KERTAA PÄIVÄSSÄ LATTIALLA RUKOUSMATOLLA??

Äänestä

Tarviiko jonku negrunki olla leipäsjonossa?

Äänestä
  • Ruoskimassa ja pilkkamassa?

    Äänestä

Asiallinen ketju.

Äänestä

Espanjalaisen keskipalkka 1000 €, Suomalaisen 3200 €, julkisella sektorilla töissä paljon hyvä palkkaisia, kaikki vähintään keskiluokkaa.
Eikö kellot soi mistä maailman neljänneksi korkein verotus ja kalliit hinnat tulevat !
Espanjassa maksuton terveydenhoito ja pienemmät asumisen ja elämisen kulut. Yritteliäisyyttä vaikka millä mitalla, raha kiertää, vaikka jonkinmoinen harmaa talous, niin alvia menee 16 prosenttia, heti rahaa käytettäessä kuitenkin.
Suomen tekee kalliiksi nämä sankat joukot, jotka keräävät veroja ja toiset sankat joukot jotka jakavat niitä. Järjetön byrokratia ja sääntely, Helsingin kaupungilla työntekijöitä yhtä paljon, kuin EU:lla.
Tunnin junia ja raitiovaunuja laitetaan vaan köyhien maksettaviksi, hävetkää Vihervasurit !

Äänestä

Ensivuoden budjetilla taas leipäjonot kasvaa ja kuolemat niissä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kokoomuskiittää kirjoitti:

Leipäjonoisa kuolemisiin pitää saada vauhtia! Leipäjonot tuplattava,että Sipilä ja Soini saa nautintonsa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu