Onko kaikki kultaisetnoutajat niin ahneita että syövät toistensa ulosteita.Olen huomannut tuon punaisentuvan kennelissä Mynämäellä.Viidestä kultaisesta noutajasta neljä on paskansyöjiä.
Onko kaikki kultaisetnoutajat
Onko.kaikki
151938
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 86 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Varmaankin koirien pidossakin on jotakin pielessä jos noin ihan kennelissä.En ostaisi sieltä koiraa.Miten olisi pieni julkisuus lehdistön kautta.
Kultaisetnoutajat syövät kaiken mitä niille antaa.
Vuodenpäästä aletaan kampanioimaan lemmikit ja facebookissa älä osta lemmikkiä Punaisentuvan kennelistä.
Aika touhua tuossa punaisentuvan kennelissä.
Punaisentuvan kennelistä ei pidä ostaa pentua.Rouva,kun on epärehellinen.
No ei pidä paikkaansa. Monet pennut syövät ulosteita kun eivät tiedä mitä se on. Sitäpaitsi emo nuolee aina pentuna takamukset, koska se on luonnon tapa hävittää jäljet... vähänpäs inä koirista tiedät... yksi suurimpia kakansyöjiä on Tiibetin spanieli, alkukantainen rotu.. poikkeuksia niissäkin on. Ylipäätään tuo tapa voi olla koiralla kuin koiralla ja sen saa kitkettyä pentuiässä pois. Koira on nimittäin oppivainen eläin.... ihminen laiskuuttaan ei viitsi vain opettaa..
Ihmiset eivät kehtaa mutta eivät myöskään osaa kouluttaa koiriaan. Tämä huomattu
Koiraa ei pidä ostaa tuon kennelin omistajalta koskaan koska eläintenpito on kyseenalaista punaisentuvan kennelissä.
Koirani oli tuolla väjän yli viikon pakottavista syistä.Koira tuli luokseni kumarassa ja pelokkaana kun menin hakemaan sitä.Kesti monta päivää ennenkuin suostui syömään ja olisi ollut vain sylissäni.Koskaan ennen koiran käytös ei ole ollut tuollainen vaikka olen ollut pois.Jotakin on tapahtunut tuolla onkohan koiraa kaltoinkohdeltu ja ehkä pojan toimesta.
Mikä on asiskielo? Onko kyseessä jonkinlainen kasvilajike vaiko kansantauti? Vai onko kyseessä sittenkin joku henkilö? Näistä ei aina ihan ota selkoa näistä vierasperäisistä nimistä..
Joskus olen havainnut sakemannikin tekevän moista. Syytä en ole edes miettinyt, ainakaan ruoan puute se ei ole. Arvaukseni on että "juoksunartun" kakka olisi se mitä se haluaa maistaa. Oma koirani on juuri itsetuntoaan urosmaailmassa kohottava uros (11/2016 täyttää kolme vuotta). Voihan syy olla
Niin edelinen jäi kesken. Syytä en ole miettinyt enempää. Jos koira ei jatkuvasti hamua paskakasoja niin liekkö sitä edes tarvis miettiä.
Ps. Kokemuksesta tiedän että lastemme "vauvakakka" on kelvannut kyllä.
Kyllä se on omistajasta kiini miten opettaa koiransa pennusta.Jos ei opeteta ja kasvatetaan niitä vain pentutehtailua varten tuossa on tulos.
Jos viidedtä kultaisestanoutajasta 4 on paskansyöjiä tuolla punaisentuvan kennelissä ei opetus ja hoito ole asianmukaista.Myöskin viidestä kolmella on sairauksia ettei niillä voi teetettää pentuja.
Tuollainen on jo inhottavaa katellakkin kun yksi sontii niin toinen odottaa takana että saa ahmia sen suuhunsa.
Koira on hyvä oppimaan ja vika on yleensä omistajassa.