Kerätään porukka kasaan ja tehdään ryhmäsyyte kirkolle siitä että se valehtlee Jumalan oikeasti oleva olemassa, aivopesee uskoon satoja ihmisiä, kiduttaa heitä henkisesti, uhkailee ihmisiä helvetillä, sekä väittää Jeesuksen olleen historiallinen henkilö ja uskonnolinen opettaja. Mikäli kirkolla ei ole esittää syytöksiä vääriksi, on vaadittava että kristinuskolta otetaan pois virallisen uskonnon asema ja sen tulee maksaa korvaus kaikille ihmisille joille se on tuottanut historiansa aikana vahinkoa. On siinä sitten piispoilla ja papeilla selitettävää oineussalissa kun joutuvat todistamaan että Jumalan on olemassa.
Miksi tätä ei ole keksitty aiemmin?
EiKunVainAloiteVireille
11145
4Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ateistien joukkoliike ei luultavasti pysty muuhun kun inisemään nurkassa ja kiroilemaan, sättimään ja sähisemään kissan tavoin tai hiiren, löysät housussa ja pelko perseessä.
Ainakin kristityt toimii näin, olen sen kokenut ja nuuskivat lisäksi pallejaan.. ja pakkosyöttävät uskoaan muille kuten juopoksi haukkuva Seeioleväärinnnnnnnnnnnnnnnnnnnn-homopoika
https://www.youtube.com/watch?v=fteCjfeTmXg
A ito
T eisti
E vankeloi
T urhaan
No niin, pitihän se arvata että raukat atet reagoi rikollisella tavalla, varastamalla nikin ja trollaamalla. Atet on raukkoja niin monessa mielessä...
I tse-
S säälin
I nhottavaa
S irinää
Itse säälin ateisteja aina kun voin. Aika usein voin ja vielä enemmän olisi syytä.
Kimppakivaa tiedossa!
Hieno idea!!! Totuutta pitää arvostaa ja totuus on löydettävissä oikeusteitse. Jos Jumala ei saavu paikalle todistamaan, se paljastaa kristinuskon vääjäämättä huiputukseksi.
Samaa menetelmää voi soveltaa kaikkiin jumaliin ja lahkoihin.
Lahkojen palkannauttijoiden omaisuus takavarikkoon, rukoushuoneet, kirkot, moskeijat ja vastaavat huutokaupataan, että saadaan huijatuille uskonharhaisille edes pieni korvaus.
Sinäkin olet niin tyhmä, että olisi synti jättää kusematta tuollaisia.
Miten mahdollinen tyhmyyteni liittyy asiaan?
Jumalolennoille ei liene lainkaan mahdotonta ilmestyä oikeudenistuntoon antamaan todistus itsestään, jolloin asia olisi nopeasti juuri tuon jumalan osalta käsitelty.
Ongelma monimutkaistuisi huomattavasti, jos useampi monoteistisen uskonnon jumala ilmestyisi oikeussalissa todistamaan olemassaolostaan. Tällöin tuomioita voitaisiin myös jakaa monoteismiväitteen perusteella, vaikka tuo jumala olisikin olemassa.
Oikeuteen minulla oli ehdotus, mutta ei joukkokanne, se olisi hyvä.