Onko Ilja Janitskin seonnut, uskomatonta rasismia.

Onko Suomi demokratia tai onko Suomi sananvapaudenlähettiläs niin kuin meille on kerrottu?
EI OLE, se ei ole sitä lähellekään. Meitä kaikkia on HUIJATTU!
Maassamme vaikuttaa tällä hetkellä kommunistien separatistien iso liitto. Suomi on yksi lilliputtivaltio, jossa elää sisukkaita ihmisiä, mtta heitä on aivopesty ja huijattu jo kauan. Tänä päivänä maksamme siitä huijauksesta laskua, ja sen takia MV-niminen lehtikin on nyt olemassa. MV-lehti on vastavoima tälle kaikelle kaikessa karkeudessaan.
MV-lehti on erittäin pieni maailmassa, mutta suomen kielellä.
116032
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

mutta mihin suuntaan ?

Äänestä

Ilja ilja...

Äänestä

Ryssien propaganda ei suomalaisia kiinnosta.

Äänestä
  • VAIKUTTAA RASISTISELTA KOMMENTILTA !

    Äänestä

täällä kukaan uskalla kirjoittaa muusta kuin Vanhasen panemisista.

Äänestä

Onko masa saanu lautapinon takana joskus pesää

Äänestä

ostelee vaan niitä mönkkäreitä että saa postinsa haettua postilootalta. On nöillä tukipummeilla otsaa.

Äänestä

Odinin soturit on Mv-lehden hyvä kumppani...Iljan vanhemmat tuli Suomeen "tutkijoina"...tyypilliset vakoojat. Millä luulette, että kusipää-Ilja, joka ei ole juuri muuta tehnyt kuin lyöttäytynyt julkkisten tai rikollisten piiriin, rahoittaa toimintansa? Naapurissa asuu pienikokoinen veijari, joka propagandallaan haluaa pelkkää sekasortoa Eurooppaan ja Suomeen, ja iso osa saatanan tyhmistä duunareista uskoo kaiken, mitä Ilja-herra Espanjassa kirjoittelee, voi hevon vittu sentään?!

Äänestä

>>Maassamme vaikuttaa tällä hetkellä kommunistien separatistien iso liitto. Suomi on yksi lilliputtivaltio, jossa elää sisukkaita ihmisiä, mtta heitä on aivopesty ja huijattu jo kauan<<

Voisiko avaaja - tai joku muu - hieman tarkentaa tuota väitettä?

Kommunistitkin jakautuvat oikeamielisiin ja vähemmän oikeamielisiin, eli osa kommunisteistakin kyllä on aidosti oikeudenmukaisemman ja tasa-arvoisemman yhteiskunnan kannalla.

Yhteiskunnallista epäoikeudenmukaisuutta Suomessa ei voi ymmärtää pelkästään yhden ideologian leimaamisen kautta, koska kyse on myöskin yksilöiden arvoista.

Ideologia - tai edustamansa puolue - ei aina välttämättä kerro ihmisestä paljoakaan.

Kommunismin suurin ongelma liittyy ateistiseen maailmankuvaan...ja sitä kautta arvoihin, vaikka hengellisiä kommunistejakin tietääkseni kyllä on. Oikeamieliset uskovat ihmiset yleenssä vierastavat ateistista vasemmistolaisuutta - ja syystäkin.

Arvoliberalismi on hajottanut puolueiden arvot; "Koti, uskonto ja isänmaa" oli aiemmin Kokoomuksen tunnuslause, mutta onkohan enää?

"Kommunistien" sijaan pitäsi ehkä puhua "epärehellisyyteen ja itsekkyyteen taipuvaisista arvoliberaaleista" (usein ateisteja), joille totuus ja tosiasiat eivät useinkaan ole niin merkitseviä, kuin oma etu.Ei arvokonservativismikaan tee ihmisestä automaattisesti oikeamielistä, mutta väittäisin kyllä, että jokainen oikeamielinen ihminen on jossain määrin arvokonservatiivi(kaikki arvot eivät
ole suhteellisia ja kulttuurisidonnaisia - ja hyvää ja pahaa todella on olemassa).

Äänestä
  • >>Arvoliberalismi+on+hajottanut+puolueiden+arvot<<Myöskin+luterilainen+kirkko+on+syyllinen+arvojen+alasajoon.+Ruotsissa+uskontojen+Jumalaan+uskoi+vuoden+1999+tutkimuksessa+15%+kansasta+ja+Suomessa+luku+on+noin+25%.+Ruotsin+tilannetta+selittää+kirkon+ja+valtion+erillisyys+(Ruotsi+on+sekulaarinen+valtio).+Uskonnosta+on+hävinnyt+sen+tärkein+sisältö,+eli+ihmiset+eivät+enää+laajalti+ymmärrä+mitä+"Jumalalla"+tarkoitetaan.+Teosofit+ja+muut+aiheeseen+perehtyneet+tietystikin+ymmärtävät,+mutta+tavallinen+kirkkoon+kuuluva+ei+aina+välttämättä+ymmärrä.

    Äänestä

Venakot on ainoa hyvä mitä Venäjältä tulee. He ovat halpoja ja toimivia käyttötarvikkeita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaalittulossa kirjoitti:

Onko Suomi demokratia tai onko Suomi sananvapaudenlähettiläs niin kuin meille on kerrottu?
EI OLE, se ei ole sitä lähellekään. Meitä kaikkia on HUIJATTU!
Maassamme vaikuttaa tällä hetkellä kommunistien separatistien iso liitto. Suomi on yksi lilliputtivaltio, jossa elää sisukkaita ihmisiä, mtta heitä on aivopesty ja huijattu jo kauan. Tänä päivänä maksamme siitä huijauksesta laskua, ja sen takia MV-niminen lehtikin on nyt olemassa. MV-lehti on vastavoima tälle kaikelle kaikessa karkeudessaan.
MV-lehti on erittäin pieni maailmassa, mutta suomen kielellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu