Terrorismin oikea syyn kohtaaminen

Thisisrape

Terrorismi on voitettavissa ainoastaan totuudella, rehellisyydellä ja mielipiteiden arvostuksella. Kuten rasismikin. Media ja anarkistivassarit lietsovat vastakkainasettelua valehtelulla. Kaikki normaalit ymmärtvät että nämä ns" yksittäismielenterveys" iskut ovat Isis järjestön maksamia iskuja. Kuvio on yksinkertsinen. Isisvärväri etsii käsiinsä nuoria jo valmiiksi kahjoja iskuihin. Maksaa omaisille 100.000 euroa ja omaiset esittävät surevaa.

1

185

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Terrorismilta vaikuttavan teon motiivia ei aina saada selville. Joskus taas terroristi onnistuu tekemään itsemurhan niin, että tulos vaikuttaa onnettomuudelta. Tämä vaihtoehto on varsin mahdollinen malesialaiskoneen katoamisessa mereen lennolla 370.
      Toistaiseksi tosin ISIS on ollut innokas ilmoittautumaan teon taustatekijäksi, jos sillä on ollut vähänkin syytä siihen. Kun sen organisaatio on ehkä hajoamassa, tähänkään ei ehkä voi enää luottaa. Islamilainen valtiohan on toisaalta antanut yleiskehoituksen länsimaisten ihmisten tappamiseen, jolloin se ei voi edes täysin varmistaa, onko mielipuolinen teko sen innoittama.

      Mieleltään tervettä terroristia ei ehkä olekaan, joten aina voidaan vedota mielenterveysongelmiin. Hullujen värväämiseen ei ehkä tarvitse edes hakea heitä, sillä saattavat värväytyä ihan itse.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      665
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      638
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      580
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      37
      523
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      511
    7. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      62
      495
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      479
    Aihe