Turkissa saa jatkossa nussia lapsia

18171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

No hitto !!!! Sinne sitten.

Äänestä

Ja tätä maata meidän hallituksen kansanedustajat nuolee joo maa EU jäseneksi...

Äänestä
  • Soini nuolee erdoganin ryppyreikää ja mahla valuu reiästä, soini tyytyväinen!

    Äänestä

  • Brauntong kirjoitti:

    Soini nuolee erdoganin ryppyreikää ja mahla valuu reiästä, soini tyytyväinen!

    Eikös olekkin järkyttävää? :D

    Äänestä

  • Brauntong kirjoitti:

    Soini nuolee erdoganin ryppyreikää ja mahla valuu reiästä, soini tyytyväinen!

    HUNSVOTTIrääpäle kasvattamaan peräpukamiasi saatanan palvoja !

    Äänestä

Erdogan taitaa olla suurin pedofiili. Menkääs nyt naisasianaiset ja muut femakot Turkkiin osoittamaan mieltänne.

Äänestä
  • MÄRÄTTÄVÄT SUOMEN SAMAAN KUNTOON, ja ajavat kaiken pyhän moraalin ulos tästä maasta-kuin kelvottomat huorat !

    Äänestä

Nyt turkkiin lomalle. Vain pedofiilit matkustaa thaimaaseen ja Turkkiin.

Äänestä

EU jäsenyys neuvottelut täytyy pitää käynnissä siitä huolimatta.

Äänestä

Taidan lähteä Turkkiin vainoa pakoon.

Äänestä

Jokainen turkkiin matkustava suomalainen on siis pedofiili ja joutaa vankilaan heti matkalta palattuaan.

Äänestä

No onhan Suomessakin saanut ja saa edelleen?

EU mielestä jokainen alle 18-vuotias on LAPSI.

Suomessakin saa siis ihan virallisesti naida "lapsia", kunhan nämä ovat yli 16-vuotiaita.

Rakkaassa naapurimaassamme Ruåttissa saa naida jo 15-vuotiaita "lapsia".

Useimmissa muissa sivistyneissä länsimaissa EUssa saa naida jopa nuorempiakin "lapsia".

Suomessa on EU:n korkein suojaikäraja 16-v, kun muissa Eu-maissa se on 13-15 vuotta.

Suomeenkin ehdotettiin suojaikärajaksi 15-vuotta kuten Ruotsissa, Tanskassa ja Islannissa, Ranskassa, Puolassa, Romaniassa, Slovakiassa, ym... monissa muissa ns. sivistysmaissa.

Virossa, Latviassa, Liettuassa, Kreikassa, Unkarissa, Moldovassa, Serbiassa, Italiassa ja Saksassa suojaikäraja on 14 vuotta jne.

Espanjassa vain 13. Samoin Japanissa ja Koreassa jne.

Usassakin voi monissa osavaltioissa mennä naimisiin jo 14-vuotiaana.

Saksan laki määrää että jo 14 vuotiaalla on seksuaalinen itsemääräämisoikeus.

Saksassa 14-vuotiaat saavat siis itse päättää kenen kanssa seurustelevat ja rakastelevat.

Äänestä

Turkissa ihan järkevästi todettiin että laki on väärässä kun se käsittelee täsmälleen SAMALLA rikosnimekkeellä täysin ERI tekoja.

On aivan eri asia se että joku oikea pedofiili kidnappaa pikkulapsia, raiskaa heidät ja pahimillaan murhaa, kun se että joku teini-ikäinen murrosiän ylittänyt lisääntymiskykyinen ja haluinen on täysin omasta halustaan rakastamansa ihmisen kanssa, vai mitä?

Miksi kummastakin teosta tuomio tulee samalla rikosnimikkeellä?

Se olisi sama kuin jos kaikki vanhemmat jotka kasvatustarkoituksessa ovat antaneet tukkapöllyä tai luunapin lapselleen saisivat täsmälleen saman väkivaltarikostuomion kuin joku joka on kiduttanut, raiskannut ja murhannut lapsia.

Suomessakin rikosnimikkeitä tulisi muuttaa jottei suurelle yleisölle annettaisi täysin väärää kuva Suomen lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista.

Suomessa lähes kaikki lapsen seksuaaliseen hyväksikäyttöön syyllistyneiden tuomiot tulevat nuorten normaaleista keskinäisistä suhteista, jotka ajottuvat viikonloppu bilettämiseen.

Media kauhistelee tapahtumia, vaikka todellisuudessa suurimassa osassa tapauksista kyseessä on 13-15 vuotiaiden teinien humalassa viikonloppu bileissä tapahtuneet molemmin puolin halukkaat seksikokeilut.

Äänestä

Mistäköhän nämä 12v lapset iskevät vanhempaa herraseuraa jatkossa kun himot hyrrää? Kun eivät kapakkaan pääse, ehkä netistä.

Äänestä

Tähän liittyen eräs tosielämän kertomus:

Varakas mies tapasi ulkomailla 14-vuotiaan tytön johon rakastui.

Tyttö muutti miehen luo toiseen maahan asumaan.

Kun laillisesti oli mahdollista he menivät naimisiin, saivat yhteisen lapsen.

Kun nainen oli 27-vuotias, hän petti miestään valmentajansa kanssa. Pariskunta erosi. Mies masentui syvästi ja alkoi käyttää lääkkeitä ja muita päihteitä, jotka johtivat muutamassa vuodessa hänen kuolemaansa.

Oliko mies mielestänne "pedofiili"? Arvatkaas kuka tämä mies oli?

Suuri osa ihmisistä maailmassa ihailee ja kaipaa edelleen tätä miestä, siitä huolimatta että hän rakastui 14-vuotiaaseen teinityttöön ja oli tämän kanssa.

Ylihysteeristen tätien takia eräs maailman tunnetuimmista rakkaustarinoista olisi jäänyt toteutumatta.

Heidän onnekseen tämä nuori nainen asui Saksassa jossa tämä rakkaussuhde oli mahdollista, koska Saksassa suojaikäraja on vain tuon 14-vuotta.

P.S. Tämä tarinan nainen edelleen rakastaa ja kaipaa tuota teidän "pedoksi" leimaamaa miestä.

Voitteko väittää ettei kyseessä olisi ollut aito rakkaus?

Äänestä
  • No Elvis ja 14-vuotias saksalaistyttö Priscilla on kysessä?

    Onhan meilläkin kansanedustaja Katja, joka sai lapsen 14-vuotiaana parikymmentä vuotta vanhemman miehensä kanssa.

    He ovat edelleen onnellisesti naimisissa ja heillä on jo 5 yhteistä lasta.

    Mitä ihmeen traumoja Katjalle muka on tullut?

    EI hänellä ole mitään henkisiä eikä fyysisiä vammoja.

    Päinvastoin, hänhän on pärjännyt elämässään huomattavasti paremmin kuin useimmat muut.

    Ei ikäeroparisuhde sinänsä mitenkään vaurioita ketään.

    Eriasia on miten ahdasmielisten puritaanien ja pedohunttereiden suhteen paheksunta pahottaa mieltä.

    Saati sitten viranomaisten vaino ja jopa vankeuteen tuomitseminen.

    Miksi Suomessa ikärasismi on edelleen sallittua?

    Äänestä

  • Saatanaa palvovat aavikkokultistit yrittävät epätoivoisesti etsiä puolusteluja kulttinsa rituaaleihin kuuluvalle pedofiilialle ja lasten raiskailuilleen...

    Äänestä

  • FanitatkoSaatanaa kirjoitti:

    Saatanaa palvovat aavikkokultistit yrittävät epätoivoisesti etsiä puolusteluja kulttinsa rituaaleihin kuuluvalle pedofiilialle ja lasten raiskailuilleen...

    Aikuisten moraali kun on hävinnyt TOTAALISESTI, niin lapset ovat erittäin suuressa vaarassa joutua RIIVATTUJEN PETOJEN KÄSIIN !!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SairasMieli88 kirjoitti:

laillisesti:

http://www.hurriyetdailynews.com/turkeys-constitutional-court-stirs-outrage-by-annulling-child-sex-abuse-clause.aspx?PageID=238&NID=101607&NewsCatID=509

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu