Muistakaa tämä: toinen Jeesuksista on Lucifer

A.Skywalker

Pellejeesus, joka tuo huumoria ja iloa elämään, olem minä: Lucifer valontuoja. Lucifer kuoli ristillä, joten taru Darth Vaderista joka uhrasi itsensä on totta. Lucifer riippuu kirkoissanne pilkattuna ja häväistynä.

Mutta tää Lucifer-Pelle-Anakin Skywalker ei siitä välitä. Hän nauraa koko naurettavalle ristillä riiputtamistouhulle.

Ristillä riiputtamiseni ja naurettavan sijaissovituksen, jota ei ole, sijaan suosittelen ystävystymään, rakastumaan, olemaan kuin veljet keskenään.

Sekoitan niin kauan pakkaa kirkoissanne kunnes astuu voimaan uusi rakentavampi tulevaisuus - Lucifer alas ristiltä kirkoista, en ole tullut tuomitsemaan enkä olemaan mikään pylväspyhimys. Seuraavaks meen bailaamaan ja iloitsemaan elämästä. :)

2

146

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuplapuhkeaa

      Mal.2:10. Eikö meillä kaikilla ole sama Isä? Eikö sama Jumala ole meitä luonut?.. Joh.8:44. Te olette isästä perkeleestä....... Siis Isä on, myös perkele!

    • FAKTAtotuusVARMAamen

      Te niin monet luette ja uskotte Raamatunkin lauseita, asioita ihan miten päin vaan! Etkö ymmärtänyt, että Isiä on monenlaisia. Tosin TOTUUSHAN on tullut selväksi: ITSE PääJumalat ja se Vaalea just ValeJeesus (aloituksen maininta Jeesus Luciferina on kyllä ollut totta, jo n. tuhat vuotta) ovat ne Ainoat Oikeat Saatana-Valtiaat, Paholaiset, Demonit, ItsePahat, jotka alentuivat, sortuivat jo n. 2 tuhatta vuotta sitten rikoksiin, epäoikeuteen, vaarallisuuteen, ja vääryteen ihmiskuntaa, ihmis-olentoja vastaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1583
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      125
      989
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      941
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      98
      919
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      787
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      45
      642
    7. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      632
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      236
      618
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      617
    10. 49
      577
    Aihe