Ei aina pahasta olla Kokoomuksen puudelikoira

Lindström oikeassa ettei työttömiin pelaa porkkana vaan piiska.

https://demokraatti.fi/asiantuntijat-hallitus-nojaa-nyt-onneen-tyollisyystavoite-karkaamassa/
5106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lindströmin tulisi välittömästi erota ministerin tehtävistään ja antaa ne pätevämmilleen. Hänen pitäisi jo uskoa, että hän ei osaa.

Äänestä

Lindströmki pätee vaa paskaa. Jos ei työnteko nappaa, ni sitte voi aina mennä sossuun.

Äänestä

Piiskaa pyllylle pinnareille!

Äänestä

Ruoskalla tulee lisää työpaikkoja! Kuka on enää tyhmempi, kuin petospersu?

Äänestä

Lindströmhän lusmuili päivärahoilla ties miten pitkään leikkiessään opiskelijaa. Selkäpuukotuksen mestari hoiti itsensä petospersujen kansanedustajaksi, ja nyt saavat työttömät kyytiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Orpokintietää kirjoitti:

Lindström oikeassa ettei työttömiin pelaa porkkana vaan piiska.

https://demokraatti.fi/asiantuntijat-hallitus-nojaa-nyt-onneen-tyollisyystavoite-karkaamassa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu