"Keskustalaispoliitikko Ville-Veikko Rantamaula ihmettelee blogissaan, miksi evankelis-luterilainen koululainen ei saa valita elämänkatsomustietoa uskonnonopetuksen sijasta."
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/201021-poliitikkoisa-ville-veikko-rantamaula-arsyyntyi-7-vuotias-ei-saa-valita
Jutun voi lukea Usarin sivulla loppuun, mutta halusin vain kiinnittää erityisesti huomiota siihen että keskustalaispoliitikko kerrankin puhuu asiasta jota yleensä on kuultu vain punavihreästä kuplasta. Hienoa että halu uudistaa katsomusopetusta leviää pienin askelin poliittisella kentällä... Kyseessä on Helsingin Keskustan puheenjohtaja!
ET:n vapaavalintaisuudesta uutinen...
2
212
Vastaukset
- Inhaa
Vai tämäkö pahoitti antivaparin mielen, kun päräytti 20 häirintäviestiä.
- VaiMikäPelottaa
Luulisi, että useampikin poliitikko uskaltaisi puuttua asiaan. Eri puolueissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873617
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1871433- 771387
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401070Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.314987- 45907
- 95877
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78865Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en125852
