Venäjä vetää Suomea vastan intensiivenen propagandan sota palkamalla Suomenkin kansalaiset. Onko Suomen kansalaiset olisivat mukana venäjän propagandan iskussa kun Astahov ja desantti ulvosivat venäläsien oikeuden läiminlyöstä. Kaikki venäläiset väiteet osautivat valheksi.Venäjä silloin otti käytöön uusi laki, venäjän armeijan velvollisus hyökkä maahan jossa venäläisiä ei kunnioitaan. Eikö nyt olisi rittänyt LAILLISESti hyökkä Suomeen?
P.S. kun ryömelli jauhaa jatkuvasti lailisuudesta.
P.S. kun ryömelli jauhaa jatkuvasti lailisuudesta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
RYSSÄÄN ei ikinä saa luottaa missään asiassa!
Ryssä on oppinut epärehellisyyden jo äidinmaidossaan ja valehtelee luonnostaan useammin kuin henkeä vetää.
Mitä hyvää ryssä on ikinä tehnyt? Pelkkää pahaa ainoastaan!
Missä ryssä niin siellä rikollisuus, epärehellisyys, mielivalta, diktatuuri, väkivalta, öykkäröinti, köyhyys, kurjuus, alkoholismi ja huumeongelma sekä ympäristökatastrofit.
RYSSÄ on pahempi vitsaus kuin kuppa ja rutto yhdessä! Maailma olisi nykyistä HUOMATTAVASTI parempi paikka ilman ryssiä.
Velliperseryssä kirjoittelee liimahuuruissaan, sossuelätti surkimus.
Keitä nämä hoono suomi -kirjoittajat ovat?
Venäläisiä, virolaisia, maahanmuuttajia?
Tekeekö FSB näistä kirjoituksista tilannekatsauksia suomalaisten mielipiteistä Putinille? Millainen analyysi näistä syntyy?
Aloittaja voi hyvinkin olla kotimaansa nykyissin päättäjiin kyrpiintynyt ns. normaaleilla aivoilla ja moraalilla varustettu venäläinen ... käännöskone kun ei osaa kunnollista suomea.
IMHO.
Sen verran suomi opeskeltu että käännös kone on turha.
Oukkei ... pahoitteluni. :-) Suomenkieli ei ole helpoimmasta päästä oppia, kaikkine mutkineen, mutta postauksistsi ymmärtää kyllä kaiken olennaisen. Jatka vaan samaan malliin. Baka ... .-)
Säälittävä Virotrolli euron nälkäpalkalla kirjoittelee aivan paskaa täällä vieelä joku vähä-älyinen vielä yllyttää
Desantti pitää vaan turpansa kiinni, ellei kurlaa putlerin ja lavrovin eritteitä.
Ja ettei "Elävän Kompassin" kohtalo vaan pääse unohtumaan ...
TUOMIOT
"Suomeen pudotetuista desanteista todennäköisesti suurin osa jäi hyvin nopeasti kiinni ja lähes aina siviilipukuiset desantit teloitettiin vakoojina, elleivät he ehtineet tehdä itsemurhaa. Monet naispuoliset desantit tuomittiin sen sijaan vankeuteen, tunnetuin heistä lienee Kerttu Nuorteva. Virallisten asiakirjojen mukaan Suomessa teloitettiin, kuoli tai tuomittiin elinkautiseen vankeuteen talvisodan ja jatkosodan aikana yhteensä 785 desanttia, mutta todellinen lukumäärä lienee lähellä tuhatta".
Lähde: WiKi
Ei heru sympatioita .... . IMHO.
CIA-trolli harjoittelee suomea.