, muuten ei lännessä saada mielenrauhaa ja kun vielä omissakin on vielä toisinajattelun kasvu vaudittunut !?
Jenkit ja EU vahvistanut Ukrainaa sotaan
Abrahamm
964
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olet sitten tosi hauska mies.... Ja sitkeäkin typeryydessäsi.
Suomikin tunkenut sinne rahaa. Tukee Kiovankapinallisia?
Kehitysapuvaroja ei käytetä hallituksen tukemiseen, vaan niillä tehdään hankkeita, jotka tukevat Ukrainan kansalaisyhteiskuntaa. Ukrainan viranomaiset eivät ole osapuolena kehitysyhteistyöhankkeissa. Toki hyväksyvät sen, että niitä tehdään.
Suomen antamat rahat menee korruptioon ja sotarahoitukseen!
Sodan aloittaja on Venäjä !
Ukrainalla oikeus puolustautua hyökkääjää vastaan.
Järjetöntä trollausta syyllistää uhria ja ylistää hyökkääjää.
Venäjä on osoittanut kaikille oman täydellisen piittaamattomuutensa naapureidensa rajojen kunnioittamisesta.
Hyökkääjä tulee tuomita ja Ukrainalle suoda kaikki tarvittava apu !
Oli strategisesti oikein viedä koko Krim. Venäjä vain esti sen, mitä yritettiin. USA ja Nato halusivat Sevastopolin laivastoaseman. Siihen kaikki tähtäsi. Venäjä ennalta esti sen valtaamalla Krimin. Putin ei ole tyhmä. Hyvä veto - älä ole katkera - tappio, mikä tappio.
USA:n kannattaisi pysyä poissa Venäjän mailta. Eikö ole enää muita maita valloitettavina? En usko, että sekään haluaisi, että Venäjä tai Kiina tulisivat sen takamaille tekemään "operaatioitaan".
USA on syypää kaikkeen pahaan maailmassa, jos tämän palstan trolleja on uskominen.
Tapana on kääntää Venäjän hyökkäys Ukrainaan USA:n syyksi. Niin trollien ohjekirja määrää.
Minä kun Jöns olen nähnyt asian taas toisten päin.
Jonstollo niin lääneissä, että totuus ei uppoa kenellekään lahoon päähän!