Antti Rinne vaatii poliittisia virkanimityksiä jatkettava. "Poliittinen toiminta ei saa olla este..."
Mitä palstan demarit nyt huutavat.
Mitä palstan demarit nyt huutavat.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Taitaa tämäkin mennä siihen normaaliin valehteluusi, jota palstalla huoletta levität. Tuskin tuohon mitään sen kummammin demarit tai muutenkaan sanovat, kuin sen, ettei se Sipilän sanominen mitään muuttanut. Poliittiset nimitykset ja kähmintähän jatkuu kuten ennenkin, myös hänen toimestaan.
Rinne ärähti Sipilän sanomiseen, että poliittiset taustat eivät voi haitata virkanimityksiä ts. Rinne puolusti poliittisia nimityksiä.
Mitä siihen sanot?
kummallista ?
Vain kepulainen ajattelee tämän pieleen. Sinulle ei ilmeisesti välähtänyt sellainen asia mieleesi, että joskus voi käydä niinkin, että vaikkapa kokoomusenemistöinen raati valitsee virkaan demarin tai kääntäen.
Mitä jos Rinne tarkoittikin tällaista. Eihän ole mitään mieltä siinä, että jos liityt puolueen jäseneksi, olet lopullisesti ulkona julkisen sektorin työpaikoista.
Ja katsellaanpa kuka Kelan pomoksi pääsee. Näin etukäteen ilmoitan, että jos Aaltonen valitaan, on kysymyksessä poliittinen virkanimitys.
Miten muuten tulkitsin Lehtomäen uuden viran? Poliittinen valinta?
Koeta rauhassa sönkätä. Rinteen mielestä vain demarit ovat päteviä nostamaan VVO:n optioita.
Tuntuu ainoastaan typeryytesi voittavan katkeruutesi. Sekö sitten syynä valheisiisi joita palstalle suollat.
Tapasi mukaan vääristelet Rinteen sanomaa. Mutta omantunnon kysymys sinulle: eikö kuitenkin ole parempi luonnehtia asia kuten Rinne kertomasi mukaan loihe lausumaan kuin tehdä niinkuin Sipilä tekee. Lyödäänkö virtuaaliveto että likĩkepulainen Aaltonen valitaan Kelan pomoksi? Osaatko muuten selittää miksi aina kun Kelan pomoa on haettu viimeìset 60 vuotta niin kepulainen on ollut sopivin.
Miksi ylen pääjohtajaksi Demari tai kommari on ollut lähes aina pätevin.
Tästä tulikin mieleen vääristelyt tai paremminkin väärennökset. Niitäkin Rinteellä on ollut tapana tehdä.
Rinne on rikollinen.
Säälittävää pikkumunaisen palstahäirikön paskansyöttöä, jatkuvaa sellaista !!!!!
Onhan siellä nytkin kepulainen mamutusjohtaja yhdessä Atte Jääskeläisen kanssa jakamassa kansalle sitä oikeaa tietoa.