Edullinen vuokra, luonto lähellä

Sanokaapas alueita, joissa olisi suht edullinen vuokrataso ja luontoa lähellä, sekä kulkuyhteydet hyvät bussilla ja ehkä junillakin. Ajattelin Malminkartanoa yhtenä vaihtoehtona.
989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pori. Siellä on edullista asua.

Äänestä

Sisä-suomessa olevat pienet paikkakunnat. Polkupyörällä ja potkukelkalla pääsee.

Äänestä

Jakomäki

Äänestä

Utsjoki, Kevo..

Äänestä

Kontula, Jakomäki, Pajamäki, P-Haaga.

Äänestä

Punavuori.

Äänestä

Muuta somali nekrujen naapuriin niin viidakon lait tulee tutuiksi ja haju kaupan päälle

Äänestä

Myllypuro, Kivikko ja Kontula.

Äänestä

Pelkosenniemi. Siellä ei ole muuta jäljellä kuin luonto. Asuminen on käytännössä ilmaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lepposaauleuta kirjoitti:

Sanokaapas alueita, joissa olisi suht edullinen vuokrataso ja luontoa lähellä, sekä kulkuyhteydet hyvät bussilla ja ehkä junillakin. Ajattelin Malminkartanoa yhtenä vaihtoehtona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu