Australia naurunalaiseksi

Eipä taida Australian pakolaispolitiikasta vastaavia päättäjiä kauaa naurattaa, kun heidän toimensa tutkitaan. Jos syytöksissä on perää, niin päitä putoaa.

Rasistiseksi kuvailtu pakolaisten kohtelu on naurattanut ainakin erään nettijulkaisun lukijoita, mutta miten suu pannaan sitten, jos näistä pakolaisista edes osa tuodaan Suomeen?

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/guardian-australian-tyovaenpuolue-tahtoo-tutkia-naurun-olot/6027658
21180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Vihervasurit varmaan haluavatkin sitä, että kaikki pakolaiset tuotaisiin tänne.

Äänestä
  • Mitä h...vettiä austraalia kuuluu seinäjoki palstalle!!??

    Äänestä

Minä kyllä tykkään :) Ei enää hukkuneita lapsia jne.

Äänestä
  • Ai tykkäät että nuo tulee suomeen passattaviksi?

    Äänestä

  • mielenmuutos kirjoitti:

    Ai tykkäät että nuo tulee suomeen passattaviksi?

    Ei ne nyt niin vaan tule toiselta puolelta maapalloa. Ja Australian malli toimii!

    Äänestä

Rosvoamaan nämä eurooppaan tulevat ja lopuksi valtaavat tämän, sitten alkaakin varsinaiset miekkahipat.

Äänestä

NOT Eipä taida Australian pakolaispolitiikasta vastaavia päättäjiä kauaa naurattaa, kun heidän toimensa tutkitaan.
---Kyllä naurattaa, kun äänestäjät tykkää ja äänestävät jatkossakin viisaita päättäjiä, jotka ajattelevat oman kansan etua ensin, toisin kuin suomessa.
Jos syytöksissä on perää, niin päitä putoaa.
---Ei putoa päitä, ei ole islamisteja katkaisemassa kauloja ja kun ne pidetään poissa, niin ei pääse niin tapahtumaankaan.
Rasistiseksi kuvailtu pakolaisten kohtelu on naurattanut ainakin erään nettijulkaisun lukijoita, mutta miten suu pannaan sitten, jos näistä pakolaisista edes osa tuodaan Suomeen?
--- Ei varmaankaan tuoda suomeen, koska nämä saattaisivat kotiutua ja integroitua kuten vietnamin venepakolaiset.
Halutaan tuoda vain muslimeja loisimaan.

On se kumma, että ns. pakolaisuus on ratkaisu kaikkeen. Miksi pakolaiset eivät osaa ryhmittyä ja siten koittaa parantaa omaa maataan? Osaisiko joku vastata tähän.
Euroopassakin on melkein satakertainen määrä maahantunkeutujia jotka halutessaan voisivat kukistaa isispaskiaiset viikossa?

Äänestä
  • Muslimeilla ei ole mitään asiaa mihinkään länsimaiseen yhteiskuntaan.
    He eivät ole onnellisia Gazassa, Egyptissä, Libyassa, Marokossa, Iranissa, Irakissa, Jemenissä, Afghanistanissa, Pakistanissa, Syyriassa, Libanonissa ...
    NO.. MISSÄ HE OVAT ONNELLISIA?
    He ovat onnellisia Australiassa, Kanadassa, Englannissa, Ranskassa, Italiassa, Suomessa, Saksassa, Ruotsissa, USAssa, Norjassa, Hollannissa, Tanskassa ...
    PERIAATTEESSA HE OVAT ONNELLISIA JOKAISESSA MAASSA JOKA EI OLE ISLAMILAINEN JA ONNETTOMIA KAIKISSA JOTKA OVAT!
    JA KEITÄ HE SYYTTÄVÄT?
    Eivät Islamia, eivät johtajiaan, eivät itseään
    HE SYYTTÄVÄT MAITA JOISSA OVAT ONNELLISIA!
    JA SITTEN... HE HALUAVAT MUUTTAA NE SAMANLAISIKSI KUIN NE MAAT JOISSA HE EIVÄT OLLEET ONNELLISIA!
    Islam aiheuttaa vakavia mielenterveydellisiä ongelmia

    Äänestä

Monet ovat huomanneet Australian mallin tehokkaaksi ja haluavat ottaa siitä mallia.

Frauke Petry: laittomat maahanmuuttajat tulisi karkottaa Euroopan ulkopuolisille saarille http://www.bbc.com/news/world-europe-37072726
Germany's AfD leader wants failed asylum seekers housed on islands

Loistava idea ja Suomessa kaikki matut Ahvenanmaalle odottamaan kielteistä turvapaikkapäätöstä, siellä olisivat turvassa eikä sitten mitään "virkistyslomia" ohikulkeville ruotinlaivoolle, siellä seilaa joukkorikastajia ihan tarpeeksi.

Äänestä

Suomi naurunalaiseksi
Eipä taida Suomen pakolaispolitiikasta vastaavia päättäjiä kauaa naurattaa, kun heidän toimensa tutkitaan viimeisen vuoden ajalta. Jos syytöksissä on perää, niin päitä putoaa.

Äänestä
Aloittaja

Australiassa oleskeleva muslimipakolainen, joka raiskasi 10-vuotiaan pojan, väittää, ettei hän tiennyt tehneensä mitään väärää.
Mufiz Rahaman kertoi Sydneyn Downing Centren tuomioistuimelle, että lapsen raiskaamista ei pidetä moraalisesti vääränä asiana hänen kotimaassaan Myanmarissa.

Sekä Rahaman että hänen uhrinsa tulivat Australiaan pakolaisina, koska Myanmarin buddhalaisenemmistö pitää heitä Bangladeshista tulleina laittomina maahanmuuttajina.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3767301/Muslim-refugee-20-raped-10-year-old-boy-bedroom-claimed-culturally-acceptable-sexually-assault-children-homeland.html

Elikö nämä pitäis nyt sitten Naurusaarelta päästää ihmisten sekaan???
Ei ainakaan mun käsityksen mukaan.

Äänestä

Unohdatte entisen suurvallan Japanin (valloitti n-osan planeetasta). Tämän länsimaan ja ydinasevaltion maahanmuutto politiikka on aika selkeä: koraanit poltetaan ja turvapaikka irtoaa vain todellisessä hädässä oleville.
Vastakohta kaikelle on rikas Saudi-Arabia, jossa ei kuulemma ollut tilaa yhdellekään syyrialaispakolaiselle. Ken uskoo ?
Onneksi on pohjolan Hölmölä, jossa kurpitsavankkuritarinat aina irroittaa muutaman kyyneleen lisää suvakeissa, hukkukoot heidän omat vanhemmat paskoihinsa laitoshoidossa.
Nykyisinhän voi länsimaista lähteä lomamatkalle Syyriaan, harmi vaan ettei saatu syyrialaisia tänne Suomeen. Tuli sitten kaikenlaista muuta ihmiskuonaa muuttokuormassa, palauttaakaan ei kuulemma voi kun ei ole sovittuna minne - eikä EU noudata omia lakejaan.

Äänestä

Siis onko ihan oikeasti jotain vajakkia olemassa vieläkin joka jaksaa itkeä sille ettei edes SUOMALAINEN pääse australiaan asumaan noin vaan - koska heillä maahanmuuttopolittiikka muuttui noin kymmenen vuotta sitten. Se oli silloin jo hyvin dokumentoitu, eikä kukaan länsimainen voi väittää ettei tästä tiedä.
Se että jossain kehitysmaassa ei tämmöistä tiedetä vaan uskotellaan 2. maailman sodan jälkeistä Australian valtiollista rajua kutsuhuutoa ja kehoitusta muuttaa sinne edelleen. Omapahan on häpeänsä.
Tunnen monia suomalaisia jotka ovat olleet töissä (toivottuja maahanmuuttaja) Australiassa viime vuosikymmeninä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

Eipä taida Australian pakolaispolitiikasta vastaavia päättäjiä kauaa naurattaa, kun heidän toimensa tutkitaan. Jos syytöksissä on perää, niin päitä putoaa.

Rasistiseksi kuvailtu pakolaisten kohtelu on naurattanut ainakin erään nettijulkaisun lukijoita, mutta miten suu pannaan sitten, jos näistä pakolaisista edes osa tuodaan Suomeen?

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/guardian-australian-tyovaenpuolue-tahtoo-tutkia-naurun-olot/6027658

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu