Tokmanni tulee Anttilan paikalle

Tampereen keskustan nykyiset Tomannit on ahtaita Aleksiskivenkatu ja Tammelan puistokatu. Tukeva ihminen kun kävelee hyllyjen välissä, niin tavarat tippuu lattialle kun käytävä on niin kapea. Ennakkotietona lehtijuttu. http://www.kauppalehti.fi/uutiset/savolainen-superkauppias-iloitsee-anttilan-haudalla/EG8Afbw8
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tokmanni saisikin tulla jonnekin muuallekin keskustaan. Nykyiseen paikkaan keskustorilla ei pääse lastenrattailla. Koskarin Tokmanni on meiltä vähän liian kaukana ja vieläkin ahtaampi rattailla kulkea.

Äänestä

Ehkä kannattaisi laihduttaa.

Tosin isompi Tokmanni on keskustaan tervetullut, koska kunnon halpaa tavarataloa ei keskustassa ole. Koskarin Tokmannin tarjonta on aika pieni verrattuna esimerkiksi Lielahden vastaavaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ratikkaat kirjoitti:

Tampereen keskustan nykyiset Tomannit on ahtaita Aleksiskivenkatu ja Tammelan puistokatu. Tukeva ihminen kun kävelee hyllyjen välissä, niin tavarat tippuu lattialle kun käytävä on niin kapea. Ennakkotietona lehtijuttu. http://www.kauppalehti.fi/uutiset/savolainen-superkauppias-iloitsee-anttilan-haudalla/EG8Afbw8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu