kuolonkolari Vanhanmäentiellä ?

Mkähän on syy , väistikö jotain, vesliirto, jne.. Ikävä tapaus !
171424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei varmaan mitään muuta syytä, kun ihan liian kova vauhti Transporterilla huonolla monttuisella tiellä ja mutka kääntyy juuri sinne minne auto meni katolleen leikkiin. Ei ihan pienellä nopeudella tule sellaista jälkeä Volkkariinkaan!

Äänestä

Voi, voi..

Äänestä

Vanhanmäentiellä autot ajaa liian lujaa ja paljon liikennettä.

Äänestä

Bensan hintaa on nostettava 30 pros!

Äänestä

Varsinkin kesäaikaan liikenne lisääntyy valtavasti. Eläimiä juoksee tiellä usein. Olen nähnyt villiasian, lintuja , kettuja, jäniksiä. Ja nyt tien reuna on varsin huomaamaton monisssa kohdissa, jos ajaa liian reunassa, pian olet rosoisella reunalla, reunamerkintä olisi paikallaan. Tie on kapeahko, isojakin autoja kulkee melko paljon, kun väistää reunaan olet pian tuon roson armoilla. 80 kymppiä on monella kohtaa liian paljon.

Äänestä

Vanhanmäentienvarteen rakennetaan kokoajan uusia taloja, ja tie on kun kinttupolku..mäkiä, ja mutkia jne.

Äänestä

Pokemon go?

Äänestä

Sora tie ? Olisiko sairauskohtaus ? Toivottavasti ei ollut puhelin syynä !

Äänestä

Asfalttitie. Tuen reuna sillä kohdin olematon eli ei piennarta. Auto ajetun reunalle ja lentänyt puolivolttia. Vissiin pudonu tää kuollu tyttö autosta.

Äänestä

Tarkoitin suora tie, ei soratie !!

Äänestä

Otan osaa. Kovasti mietin kun tuosta suunnasta usein tänä kesänä ajanut Mikkeliin Otavasta. Tuonakin päivänä noihin aikoihin saatoin ajaa ja jopa nähdä tuon auton. Itsellänikin 2 pientä tyttöä ja aina saa pelätä lasten puolesta, elämä on arvaamaton :(
Tuo tie ja useimmat muutkin vanhat sivutiet ovat mutkaisia ja mäkisiä -80km tunnissa on tosiaan monesti liikaa etenkin hiekkatiellä!
Viime syksynä itse törmäsin tuolla tiellä supikoiraan, onneksi vauhtia oli vain n. 50km/h.

Äänestä

Eihän tuossa ole tarvinnut käydä muuta kuin, että autosta on hajonnut joku alustan osa tai rengas puhjennut. Asfaltilla irtosoraa tai monttu tai mitä vaan johon et voi vaikuttaa. Vauhtia varmasti, mutta kenties rajoituksen mukainen silti. No selviää sitten aikanaan.

Äänestä

Oliko mahdollisesti kyseessä perhekodin auto?

Äänestä

Väisti päästäistä, joka jahtasi sokeritoukkaa, joka oli hodarin ®ippeille menossa?

RIP hotdog.

Äänestä

Ylinopeus ja puhelin?

Äänestä

Erityisen surullista jos uhrina oli joku viranomaisten perhekotiin lähettämä lapsi, vastoin omaa ja vanhempiensa tahtoa. Näitä on 18000. Aikanaan asia selviää, tai sitten ei.

Äänestä

Onko tuolla suunnalla perhekoti?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


876767654 kirjoitti:

Mkähän on syy , väistikö jotain, vesliirto, jne.. Ikävä tapaus !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu