Ahtisaari lomailee vaan

Läsä-Mara nimitettiin Aasian katastrofin tuhoja selvittelemään ja mies LÄHTI LOMALLE!!

Palkka tietenki juoksee koko ajan!!
12678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ja vähän isommalla palkalla että antaa marankin lomailla jos haluaa.

Äänestä

oli sovittu jo ennen nimitystä. Suomen hallituksen vika se on, kun sen nimittivät. Senhän takia se tiedotustilaisuus pidettiin ti:na, koska tiedettiin, että Ahtisaari lähtee lomalle.

Äänestä
  • kävi bönkäreenkin. Eihän senkään lomaa enää "voinut" peruuttaa!

    Perskutarallaa et ovat ovelia!

    Äänestä

  • samalla tavalla kirjoitti:

    kävi bönkäreenkin. Eihän senkään lomaa enää "voinut" peruuttaa!

    Perskutarallaa et ovat ovelia!

    mutta en kyllä itekään peruis, jos olisin sen jo maksanut.

    mun puolesta saa lomailla niin paljon ku lystää. Koko kriisintutkimushommeli kuulostaa niin naurettavalta. Ihmiset saavat taas puheenaihetta.

    "Kyllä se Ahtisaari on sitten niin kamala"

    tiedotusvälineiden puhetta sanon mä.

    Äänestä

  • baga kirjoitti:

    mutta en kyllä itekään peruis, jos olisin sen jo maksanut.

    mun puolesta saa lomailla niin paljon ku lystää. Koko kriisintutkimushommeli kuulostaa niin naurettavalta. Ihmiset saavat taas puheenaihetta.

    "Kyllä se Ahtisaari on sitten niin kamala"

    tiedotusvälineiden puhetta sanon mä.

    että ne osaa olla härskejä!

    Muutenkin koko touhu on aivan TURHA, siis aivan SYVÄLTÄ! Mitä sitä nyt enää auttaa jauhaminen.

    Ja Kalle-Kustaa korkki kiukuttelee naapurissa. Ohhoijaa..

    Äänestä

Kun on homma, voi loaillakin. Tulee lomaraha ja kaikki.

Äänestä

Nyt kun on homma, voi lomaillakin. Tulee lomaraha ja kaikki.

Äänestä
  • Ahtisaari, SDP:n lahja suomen tyhmälle kansalle.
    Tuollaisia tänne valitaan presidentiksi, kun punakone jyllää !!

    Äänestä

  • jörgen A ylähuiku kirjoitti:

    Ahtisaari, SDP:n lahja suomen tyhmälle kansalle.
    Tuollaisia tänne valitaan presidentiksi, kun punakone jyllää !!

    Kirja Operaatio Ahtisaari. Kirjoittaja Pentti Sainio.
    Lukekaa, niin tiedätte, millainen konna oli Suomen presidenttinä.

    Äänestä

komistuu. Ensimmäinen kehässä Mr. do nothing Tuomihomo, seuraavana teko-empatia Tavja joka ateistina kirkkomenojen jälkeen otti munattoman sylikoiransa ja pakeni Madeiralle. Tämä vain sen takia että Sosialisti sosiaaliministeri tuhlaajatäti Mönkäre lähti läsimään golfia töitä tekevien keskelle (valtion rahoilla)ensin – muuten Tavjakin olisi lähtenyt Thaimaahan, Mooses Lipponen ei keskeytä eduskunnan lomaa yhden pienen Tsunamin takia: joten totta kai punikki Läskisaari puoluetovereidensa tapaan lähtee "jo maksetulle ja pitkään suunnitellulle lomalle". Mitä jos yksikin valtion palveluksessa oleva kommari joskus ajattelisi työntekoa!
Yrittävät vielä vetää jotain vanhaa Rusi juttua parrasvaloihin että pääsisivät pois huomion keskipisteestä. Surkeata, selkärangatonta menoa sosialisti suomessa.

Äänestä

suoraan elokuvasta Uuno Turhapuro armeijan leivissä, Uuno jättämässä ensimmäisenä päivänä loma-anomusta:

"Mies ei ole vielä edes vaatteitaan ehtinyt riisua ja anoo jo lomaa..."

Sillä erotuksella, että Mara Turhasaari ei mennyt edes pelipaikalle...

Äänestä

Jope Ruonasuu olisi oikea mies tuuraamaan
Ahtisaaren lomaa.Eipähän olisi tullut keskey-
tyksiä tutkimuksissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jummi Jammi kirjoitti:

Läsä-Mara nimitettiin Aasian katastrofin tuhoja selvittelemään ja mies LÄHTI LOMALLE!!

Palkka tietenki juoksee koko ajan!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu