Kertoisiko joku onko Nokian kylpylässä yhteistä saunaa miehille ja naisille? Jos on niin onko siellä naisia yleensä ja ovatko alasti vai uimapuku päällä ja onko esim nuoria naisia ?
Nokian kylpylä
10
696
Vastaukset
- Jaskapuntti
Ei ole
- simmariton
Entäs Katinkullassa?
- JackPunt
Ei ole
Oletko minkälainen / ja minkälaiset jutut sun mieleen?
- Alkup.kysyjä
Kiitos vastauksista :) Ei taida löytyä Suomesta enää yhtään kylpylää jossa olisi yhteinen saua kuten ennen Katinkullassa.
Sääli ettei ole sillä alastomia naisiahan heteromies tykkää katsella :P
Jos on omat saunat molemmille niin mesten saunaan en mene vaikka maksettais sillä saunat on täynnä näitä v***n homoja ja bi-urpoja :(- Pukupakko
On yhteissaunoja, mutta uima-asu pakolla... ellei Naantalissa sitten ole vielä jäljellä
- Naisrauha
Niin, ja miksiköhän ei enää löydy?
Syynä ovat ne peräkamarilaiset, jotka eivät ole osanneet käyttäytyä. Jotka ovat olleet siellä vain seksi mielessä.
- Kesärouva58
Nuorempana mieheni kanssa ja lapset mukana kierreltiin aika paljon kylpylöissä. Järjestään saunat olivat aina yhteisiä höyry- tai norm. saunoja. Näissä oli aina kaikki ilkkosillaan ja uima-asujen käyttö oli ankarasti kielletty höyrystyvän kloorin vuoksi.
Välillä koko perhe ja/tai vain toinen vanhemmista aina tilanteen mukaan.
Koskaan en muista minkäänasteista ongelmaa. Miehet käyttäytyivät kuten yleensä tyypillisesti lajinsa mukaisesti kiinnostuneesti "silmä tarkkana", ehkä pienessä erektiossa, mutta luonnollisesti luontonsa mukaisesti mistä ei ole mitään negatiivista sanottavaa. Päinvastoin, jos mies ei ole mitenkään kiinnostunut ympärillä olevista alastomista naisista on todennäköisesti jotain vialla. En ole lääkäri mutta näin oletan.
Saunat olivat viihtyisiä ja suosittuja. On todella harmittavaa että vaikka uskomususkontojen äärikiihkoilijoiden osuus on 2% niin pääsevät sitten kuitenkin jyräämään loput 98 %.
Nyt ei kylpylät vedä kuin 10-20% käyttöasteella ja ihmetellään miksei jengi tule. Ei tule ennen kuin yhteissaunat saadaan takaisin.
Mielestäni minkään uskonnon ei pitäisi levitä julkisiin yhteisiin tiloihin ja ihmisten pitäisi saada olla ilman uskonnollisia rajoitteita niin kuin haluavat. Kotona voi sitten jokainen uskoa mihin haluaa ja pukeutua sen mukaisesti.
Samoin yleiset uimarannat pitäisi olla uskonnottomia alueita ja vapaa pukeutuminen tai ilman sitä olisi sallittava.
Turha tässä on lässyttää samaa paskaa jo yli 10 vuotta, ei täällä mikään mene kuin huonompaan suuntaan.
Meidän perhe muuttaa Fuengirolaan suoraan sivistyksen kehtoon.
Heti eka päivänä kirmaistaan koko perhe paikalliselle nakurannalle ja voi sitä riemua... - kylpylässä
kyllä nokian eedenissä on naisia alasti yhteis höyry saunassa savonlinnan kylpylässä on hevosen kengän muotoinen yhteis höyrysauna kyllä sinne tulee miehiä ja naisia höyryyn
- luonnonmukaistenjäsen
Yyterin kylpylän yhteishöyrysauna on suomen paras sopivasti höyryä katseluun ja näyttämiseen ja mikä parasta naistenpuolen ovesta voi tirkistellä suihkussa käyviä naisia ilman että nämä huomaavat mitään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset21917106Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912174Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415960Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644842MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134746Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193937Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843565Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332997S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2481382- 851011