Keiertävät ovelta ovelle utelemassa eri verukkeiden varjolla. Lienee sanomatta selvää että kannattaa käännyttää samantie.
Klaukkalassa kansallispukuisia
8
162
Vastaukset
- Mitähän_asiaa_niillä
No mikähän mahtaa ollakin rahtihameen asia?
Mahtaako olla kova jano ja pitäisi vettä saada lasillinen?
että -" Onko teillä kaunis emäntä antaa lasi vettä juotavaksi?" (kohteliaasti)
kun puhuvat että kansallispukuiset eritoten kunnioittavat vanhempaa väkeä.
Se on tuo ainainen juomavedenpuute mikä tässä maassa riivaa.
Vai olisiko sillä hienoa kiinanpitsiä myytävänä minkä voisi vanhus joutessaan ommella vaikka pöytäliinan sivuun koristeeksi?
Tutkimattomia ovat kansallispuvun tiet.- VesiÄmpäriPortinPieleen
Loistava, ainakin minulle tuntematon sanonta rahtihame:))))
- kdhfs
Ovea ei kannata edes avata jos ei tiedä kuka on sen takana. Sopikaa tuttavienne kanssa että soittavat ennen tuloaan.
- rygonomus
Minusta Hattulan tai Koiviston kansallispuvut ovat oikein nättejä.
- virtavähissä
Kysyivät eilen usb laturia kun virta loppunu puhelimesta. Eipä ladattu mutta katsoin perään niin lähtiessään puhui tähän ko. puhelimeen.
- Sanotaansuoraan
Minun jo pitkähkön elämänkokemukseni mukaan
ovat kultakorujen ja käteisen rahan tarpeessa.
Myös pankkikortit kelpaavat tunnuslukuineen.
Olen senverran monta kertaa tullut käännetyksi
pahvihousujen ja rahtihameiden taholta
että aina on turvaton olo näitten lähellä.
Tämä ei sitten ole rasismia vaan koettuja asioita
jotka voin tarvittaessa todistaa.- Arvostan_tällaista
Ei tarvitse mitään todistaa. Uskomme Sinua. Ja ei ole mitään rasismia jos sanoo asiat niinkuin ne on !
Suuri kunnioitus.
- eräs.viimeinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4413770Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181632- 1161466
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n871429Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991378Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591336- 501256
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi891179Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331037- 441029