puolukka kypsää?

Joko on puolukka poiminta kypsää Lapualla?
11491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Viikon parin päästä, jos ei aio raakoina vetää.

Äänestä

viitsisit edes raakoina vetää, metsät on täynnä puolukkaa sais muutkin mennä
metsään ei vain thaimaalaiset

Äänestä
  • Mitä järkeä on niitä raakoina vetää. Puolukathan parhaimmillaan vasta yhden pakkasyön jälkeen. Thaimaalaisia nyt ei kuitenkaan kannata tähän ketjuun vetää vaikka niillä onkin vinot silmät ja suomalaista herkemmässä hymy.

    Äänestä

Kävin itsekin nyt katsomassa ja sangollisen noukkimassa kokeeksi - vähän raakileita on mutta jo ihan käyttökelpoisia. Varmaan parin viikon päästä tosiaan parhaimmillaan.

Äänestä
  • Ärsyttää nämä, jotka ryntää metsiin ennen aikojaan.

    Äänestä

  • Ihan hyvää hyytelöä näistä tulee.

    Äänestä

  • marjastaja123 kirjoitti:

    Ihan hyvää hyytelöä näistä tulee.

    ahaa.............sangollinen hyytelöä?

    Äänestä

Kohta rupiaa olemahan

Äänestä

Uskaltaako metsään mennä vai tuleeko kaikenmaailman ötökät ja ökkömönkiäiset verille entäs karhut, onko niitä....

Äänestä

No puolukkaa nyt on aina enemmän kuin jaksaa syörä. Sitähän on mettät täynnä. Muutaman aarin alueelta saa parin tunnin keräämisellä sen minkä tarttee. Jumalattomia määriä puolukkaa jää noukkimatta joka tapauksessa. Ei ne keräämällä lopu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marjastaja123 kirjoitti:

Joko on puolukka poiminta kypsää Lapualla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu