Suomalaiset saavat Suomen takaisin

Suomalaiset saavat Suomen takaisin

Monet suomalaiset ovat tänä päivänä murheellisia ja osa on vihaisia sen takia, että Suomen viime vuosikymmenien hallitukset ja eduskunnat eli poliittiset päättäjämme ovat muuttaneet maamme aivan toisenlaiseksi kuin mitä suurin osa kansasta haluaa.

Pinnan alla kuohuu, mutta samalla ollaan todella erikoisessa tilanteessa, kun Suomessa ei ole yhtään poliittista tai yhteiskunnallista kanavaa, jonka kautta muutosta voitaisiin ajaa.

Tällöin ainoaksi vaikutuskeinoksi jää kirjoittelu netissä ja kavereiden kanssa päivittely heitä tavattaessa.

Kun sitten huomataan, että ahkerastakaan kirjoittamisesta ja voimakkaista kannanotoista ei ole mitään hyötyä, vaan Suomea tuhoon vievä juna sen kun vain puksuttaa eteenpäin, niin ei ole ihme, että monet alkavat turhautua ja jotkut suunnittelevat jopa muuttoa ulkomaille.

Minulla on kaikille asiantilaan kyllästyneille ja väsyneille suomalaisille hyvä uutinen: tilanne tulee muuttumaan ja suomalaiset saavat Suomen takaisin.

Näin käy siitä huolimatta, että tällä hetkellä ei näköpiirissä ole mitään, mikä mahdollistaisi tällaisen optimismin.

Mutta lähitulevaisuudessa tulee tapahtumaan sellaisia suuria muutoksia ja mullistuksia koko maailmassa, että ne luovat täysin uuden tilanteen myös Suomelle. Silloin mahdollisuuksien ikkuna lävähtää apposen auki.

5

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KunniaJumalalle

      Suomalaiset saavat juuri sen, minkä Herramme sallii meidän saavan.
      Herra armahda tätä uppinistaista kansaa, joka on Sodoman Gomorran tasolla- synnissä eläen.

    • KTS--

      Piho is the liider of Finland
      :p

      • Muslimilleinfoa

        KTS--
        10.3.2016 23:45
        Ime turpaasi omaa lääkettäsi ihan kiltisti äläkä kiukuttele yhtään.


    • tennariapebaan

      Ihan mahtava uutinen. Kaikki loisijat siis lähetetään pois ja taas aurinko paistaa?

    • a----a

      Tuttua retoriikkaa. Jotain tapahtuu aina ihan lähitulevaisuudessa. Samaa loitsua tullaan kuulemaan varmasti niin kauan kuin jossain on yksikin fundamentalistisemmin uskontonsa ottava.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5077
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      17
      3416
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      25
      2735
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1790
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1576
    6. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1352
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      239
      1295
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      73
      1048
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      54
      932
    Aihe