Ev.lut.kirkolla ei ole enää arvoja moraalia. Piispat ja papit kumartavat pedofili muhammedin seuraajia. Rikkovat näin törkeästi ensimmäistä käskyä.
Piispat juopottelevat ja lomailevat seurakunnan laskuun.
Pedofiilejä on myös maallikkosaarnaajissa.
Kirkkoon kuuluminen ei ihmissielua pelasta. Päinvastoin porttoihin kuuluminen voi viedä sen mahdollisen taivaspaikan.
Eroaminen on helppoa netissä. Täytä eroanomus Eroakirkosta.fi
Kannattaa lisätä kommenttiin syyt miksi eroat.
Eroa kirkosta
erosinjo
2
83
Vastaukset
- entinenveronmaksaja
N. 100 ihmistä eroaa ev.lut.kirkosta vuorokauden aikana. 365x100xn.500€= riittävä syy erottaa Kari Mäkinen ja Irja Askola. He löytävät kirkon ja ovat suurin syy kirkosta eroamisiin.
Nyt tarvitaan puhdasoppista luterilaisuutta ettei kirkkomme vajoa. - Lestadiolaisten_kuningas
Joo, kaikki liitytään lestadiolaisiin. Yhteiskunnasta häviää kaikki ongelmat. Lestadiolaiset pelastaa maailman.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1563352Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582667Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492584- 1332487
- 241903
- 241721
- 301636
- 1741590
- 381293