Persut on sittenkin isänmaallinen puolue!

Persut on sittenkin isänmaallinen puolue. Sen näkee siitä, että puolue on vahvasti ajamassa Suomen turvallisuutta lisäävää puolustussopimusta USA:n kanssa.

Persujen johto kannattaa myös Suomen Nato-jäsenyyttä, vaikkei siitä suuremmin julkisuudessa elämöi. Mutta asiaa voidaan pitää julkisena salaisuutena, kuten nähdään tästä Paavo Väyrysen kommentista: http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/185004-vaite-timo-soinin-nato-kannasta-sanoi-sen-ilman-julkisuutta

Persujen johdon lisäksi myös persujen suosituimmat poliitikot kannattava Nato-jäsenyyttä, kuten Jussi Halla-aho: http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/halla-aho-19199

On huojentavaa nähdä, että myös muut puolueet kuin kokoomus kannattavat Suomen turvallisuuden parantamista, ja ovat isänmaallisia!
8112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Koskas suomesta on tullut USA osavaltio, on sana isänmaallisuus kärsinyt ajan saatossa inflaation.

Äänestä

Hyvä kuitenki että Suomesta ei tullut Neuvostoliiton alusvaltiota aikanaan.
Kaiken muun minä jotenki kestän.

Äänestä

Soini ja J.Niinistö ovat USA:n marionetteja.

Äänestä

Jussi Niinistö ajaa Suomea tilanteeseen. jolla saadaan aikaiseksi poikkeustila. Silloin ei yleensä käydä vaaleja. Ja näin säilyy Perussuomalaiset Hallituksessa.

Äänestä

isänmaata paljon peittyy kun persusministerit tippuu ahtereilleen.

Äänestä

Ei viitsisi aloittajan illuusiota pilata.

Eilen MSN:n lainatuissa uutislinkeissä oli Soini-uutinen. Otsikko oli joko lehden muotoilemana tai miehen puheista siinä muodossa, että Soinilla vaikutti olevan sympatioita ISIS-kaulankatkojia ajatellen. Hän vaikutti otsikon perusteella kuin olisi suoraan Clintonin mieli ja puheet, eli ISIS (ISIL: => oikein muka valito, hahahahahah). Soini totesi, että "ISISI:n vaikeudet vain lisäävät terrorismia".

Hahaha, Soin, Suomi alkaiaisi Obamaan ihastuneen ulkominisrerin järjenjuoksulla tuntea suurta sympatiaa, kun jätkät potkiva Palestiinassa päitä jalkapalloina tai leikkaisivat amerikkalaistoimittajan pään irti filmillä.

Mitähän tuo ihminen oikein nykyään järkeilee? Huolestuttava suunta. Sen jälkeen Uudessa Suomessa oli oikein maireita uutisia Putinin vierailusta, Soinin isolla valokuvalla, hänen kiittelyä oli lainattu. MSN:n uutiset olivat ehkä Uuden Suomen jutusta, jos sen linkittää, siinä on ID.

Hakekaa sieltä.

http://www.msn.com/fi-fi/uutiset
http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/ulkomaat

Löytyi, ulkomaat:
Uutinen on STT:n antama, siis ehkä jenkkien lähde, kun on muka "vaikeuksia", pitäisi käyttää aivan järkyttävästi kovempaa kieltä, kun halutaan osoittaa, ettei voi hyväksyä. Mutta Obama on palkinnut ennenkin jollain olalle taputuksella.

Voisiko Soini olla puhumatta mitään tuollaisista, jos Suomea ei haluta sotkea tuohon selkkaukseen? Soini voisi vaieta, eikä leikkiä USA:n viestinviejää.

Soini: Isisin vaikeudet näkyneet jopa lisääntyvänä terrorismina
23 tuntia
http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/soini-isisin-vaikeudet-näkyneet-jopa-lisääntyvänä-terrorismina/

Hakekaa sieltä tuohon tulee liikaa koodia, tuokin voi muuttua, kun sen tallentaa.

Äänestä

Kyllä suomella on hyvä puolustusministeri, viime kertanen oli sivari rkp:peesta kyllä meille naurettiin maalimalla, hävetti ainakin meitä jotka olemme armeijan käyneet,,,

Äänestä

Höh, jos Timo Soinia on uskominen, niin Persut ovat epäisänmaallinen puolue. Ulkoministeri Soini on mm. sanonut ettei ole Suomen etu että EU hajoaa tai että Britannia eroaa EU:sta. Koska Persut puolueena kannattavat EU:sta eroamista ja EU:n hajoamista, niin persujen täytyy olla epäisänmaallisia ainakin Timo Soinin mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wewrwerwre kirjoitti:

Persut on sittenkin isänmaallinen puolue. Sen näkee siitä, että puolue on vahvasti ajamassa Suomen turvallisuutta lisäävää puolustussopimusta USA:n kanssa.

Persujen johto kannattaa myös Suomen Nato-jäsenyyttä, vaikkei siitä suuremmin julkisuudessa elämöi. Mutta asiaa voidaan pitää julkisena salaisuutena, kuten nähdään tästä Paavo Väyrysen kommentista: http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/185004-vaite-timo-soinin-nato-kannasta-sanoi-sen-ilman-julkisuutta

Persujen johdon lisäksi myös persujen suosituimmat poliitikot kannattava Nato-jäsenyyttä, kuten Jussi Halla-aho: http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/halla-aho-19199

On huojentavaa nähdä, että myös muut puolueet kuin kokoomus kannattavat Suomen turvallisuuden parantamista, ja ovat isänmaallisia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu