Naimata kuoloo. Tämä koskee molempia,miehiä ja naisia,samalla tavalla. Niin,että jos meinaatte joskus saada,niin antakaa tulla vaan kun ootte veskin pöntöllä.
Joka pieremätä kusoo
9
2145
Vastaukset
- tierän
terveesiä kuitenki aroonkylähän
- redbull
varooksi voi aroonkyläs
- kun
on ollu vieraita olohuoneen puolella ja en kehtaa
pierrä kustessa ettei vieraat kuule
Pakko pidätellä pierua ja lirutella kusta varovasti - humanteri
joka ei saa tuulessa ja sateessa tupakkaan tulta niin ei saa pimmeessä pillua..
- teak
Ja vissiin sitten päin vastoinkin:
joka kusematta pieree, se kuolematta nai. - Tapu
Minä olen kuullutettä se menee näin:
Joka kustessaan pieree se naimatta kuolee.- jos
kustessaankin pinnistää,ettei pierua tulisi. Samaa teköö silloin sängyssäkin. Ei saa mitään äntiin vaikka kumppani antaisikin. Tuskin sänkyyn asti pääseekään sellainen ihminen.Nainet tai mies.
Joten:
Joka pieremätä kusoo, se naimata kuoloo.
- Fariz
Joka kusematta pieree, se pillutta kuolee.
- erfgwergwe
Joka pieremättä kuolee se kusematta nai
Joka kusematta kuolee se pieremättä nai
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318281Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4567463SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2195646Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en914617Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374580Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044432Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104152Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03820Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p162960Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132690