Ubuntu ja muut Linux pohjaisten käyttöjärjestelmien palstat EIVÄT ole tarkoitettu Windows ongelmien setvimiseen.
Jos täällä Windows käyttäjät eivät auta muita Windows käyttäjiä, niin sille ei sitten voi mitään.
Vai voiko tänne sopivaa tulla kyselemään vaikkapa Ubuntun käytöstä? Enpä usko.
Apua aloittelijalle palsta on Windows, Linux, Android, OS X ja muu tietotekniikkaan liittyvää palsta aloittelijoille. Sinne voi rohkeasti mennä kyselemään.
Windows ongelmat niille tarkoitetuille palstoille!
SekaisinOnPalstat
5
239
Vastaukset
- SekaisinOnPalstat
"Voiko" tarkoitin onko. :)
- LinusLiimatukka
Mutta kun minä HALUAN kertoa Windowsissa olevista ja olemattomista ongelmista kaikilla palstoilla. Myös linux palstoilla. Nimeni on Linus Liimatukka.
- tubutinlinuks
Linuks tubutin keskustelut potäisi saada pysymään linuks palstoilla.
- windows-typerehtijät
Minkäs sille voi kun lukutaito on puutteellinen.
- Windows-on-rikollisuutta
Windows käyttäjillä on paljon puutteita, ja jos ei olis, ei windows käyttäjiä olisi ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31911983Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611107Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2626451Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2325256Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1783720- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532563Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121854Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi181751