Naisten kuukautiskupin ympärysmitta on jopa 14,5 cm. Ei kellään normaalilla miehellä ole kuitenkaan näin paksua penistä. Jos peniksen pitää tuntua kunnolla emättimessä niin silloinhan sen pitäisi olla yhtä paksu kuin on kuukautiskuppi mutta eihän kellään ole. Mikä on siis riittävä paksuus ja miten kuukautiskuppi voi olla niin iso että halkaisija on jopa 4,5 cm eli ympärysmitta noin 14,5 cm. Selittäkää naiset miten esim. 12 cm ympärysmitta penikselle voi riittää kun kuukautiskupin ympärysmitta on 14,5 cm.
Mikä on emättimen halkaisija / peniksen paksuus?
14
586
Vastaukset
- Luuletkosätampio
että kuukautiskupin tarkoitus on tuottaa nautintoa??!! Kuin pihalla sä olet,luuletko,että terveyssiteet ja tampoonitkin on nautintoa varten??!!
- Vituttaa-homo
Tuon homon aivoituksia kuule sopii ihmetellä.
- Keksi-parempi
Painu homo vittuun potemaan. No mutta miksihän pöökikorkki on pullonsuuta isompi? Olisiko kuukautiskuppi kumia. Täysi verokuppi tuskin pysyisi jos se olisi pillua pienempi. 14.5cm halkaisija on tarpeeksi joka vittuun.
- Vitun-homo-saatana
Homo-Häxä ollut linjoilla klo 18 aikoihin ja tehnyt tämän avauksen.
Askolla on taas se tuttu häxymania. Jokainen posti on häxyltä. On se spede ;)
Avaaja sekoittaa nyt iloisesti asioita. Kuukautiskupin ympäryksellä ei ole mitään tekemistä pillun puristuksen kanssa.
Jos kuukautiskuppi olisi tehty samalla kaavalla, kuin Askon mukaan kondomit, se kuppi olisi sellainen, niin pieni ympärykseltään, että se tipahtaisi ensiaskeleella pillusta. Käyntivaraa nääs :D- Vitun-hintti-
Kuukautiskuppiin tulee painoa verestä ja siksi sen pitää vähän ottaa reunoihin kiinni, jotta pysyy. Kuukautiskuppi ja kortsu on eri asiat. Häxyn transu isä työnteli häxän eli tämän ketjun aloittajan perseeseen isoja esineitä jo lapsena, joten ymmörtäkää häxää.
Vitun-hintti- kirjoitti:
Kuukautiskuppiin tulee painoa verestä ja siksi sen pitää vähän ottaa reunoihin kiinni, jotta pysyy. Kuukautiskuppi ja kortsu on eri asiat. Häxyn transu isä työnteli häxän eli tämän ketjun aloittajan perseeseen isoja esineitä jo lapsena, joten ymmörtäkää häxää.
Epäloogista ajattelua havaittu.
Kuukautiskuppi pitää olla pillun ympärystä isompi, jotta se ei tipu, mutta kortsun ympärys voi olla kullia suurempi, kun sitä vaan liikutellaan ahtaassa pillussa.
Joku voisi kuvitella, että ensimmäisen ulosvedon jälkeen, huomaakin panevansa paljaalla. Kiitos sen kuuluisan käyntivaraa ;)- Vaihda-jo-levyä
Ei se noin ole. Jos logiikkasi pitäisi kutiaan, niin joka lauantai ja sunnuntai päivystyksessä ongittausiin kortsuja pois pilluista, kun miehet panee kännivelttomulkuillaan. Itselläni usein syltännyt ja kyllä se kortsu pysyy päällä, mutta miltään ei tunnu.
- sdggds
Kuukautiskupin kuuluukin olla iso, jotta se puristuisi vaginan seiniä vasten tiiviisti, ettei veri roiskuisi pimpistä ulos. Lisäksi se kuppi on joustavaa materiaalia, joten se ei ole edes 14,5 cm ympärysmitaltaan pimpin sisällä ollessaan.
- Olet-pervon-penikka
Sinä et tiedä pillusta yhtään mitään, mutta oma perseesi on kyllä sinulle ja oli itsensä hirttäneelle transulle isällesi tuttu.
- Jötikkä
Mulla on 15,5 paksuus:)
- nooormaali
Kyllä mun peniksen ympärysmitta on yli 14,5 ja olen kyllä ihan normaali mies.
Kas kun ei vielä ole tullut kommenttia, että 10 cm sen ympärysmitta on.
Minun luona kävi eilen yksi kaveri saunassa, ja hänellä on 15 cm ympärys.
Aika muhkea muna, sanoisin.
On tosin hoikka kaveri, joten kullin paksuus johtunee hoikkuudesta. Hoikilla räntsäkkeillä kun kuulemma on vain ison näköiset, mutta mittanauha ei taida tietää, onko se kullin kantaja paksu läski, vai laiha luikku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 29911616
- 1447136
- 1045952
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa425289- 524371
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta304239On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323601- 623598
- 833228
Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru223135