Länkkärin MV-uutisessa olevat kommentit on poistet

tu, eikä kyseistä uutista pysty enää kommentoimaan. Mitä vittua Länsi-Savo?
25149
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Taisi tullan vähän liikaa totuutta kommentoijilta ihmisten ilmoille MV-lehdestä, eikä aina sitä valtamedian toitottamaa valemedia paskaa.

Kommenteissa pyydettiin moneen kertaan näyttämään toteen, että MV on velemediaa, silti kukaan räkyttäjistä ei saanut edes yhtä valeartikkelia mainittua.

Kaikki näytti kerrankin hyvältä. Länkkäri antoi ensinnäkin kommentoida MV-lehteä koskevaa juttuaan ja MV:n olemassa oloa puolustavat laittoivat kyllä jauhot suuhun suvakeille. Sitten tuli jostain käsky ja kommentointi suljettiin ja kommentit poistettiin.

Koska kommentit poistettiin, ei oikein jää muuta järkevää epäilystä toimenpiteestä kuin se, että lukijoille oli taas hieman liikaa TOTUUTTA tarjolla, joka ei Länsi-Savon suvakkikonsernille käy.

On ne oikeasti vakavasti vammaisia ihmisiä, ainakin henkisesti. Toivon, että joskus vielä myös fyysisesti. On sen verran oksettavaa toimintaa.

Anssi Mehtälähän on joku mielipidepäällikkö siellä, joten luulenpa niin, että hänen suvakkipäänsä ei enää kestänyt enempää kylmää totuutta vasten kasvoja.

Äänestä
  • Just näin. Totuus ei kiinnosta tätä suvakkilehteämme.

    Äänestä

  • Ei kiinnosta ei. Omituinen agenda. Eikös toimittajien tärkein juttu yleensä ole just totuus? Minkälainen toimittaja haluaa piilottaa totuuden? Saisiko Anssi Mehtälältä tai Tiina Ojutkankaalta vastauksia? Eikö? Entä Kontin Mikko tai Knaappila? Eikö? Kysellään ensi kerralla muilta länkkärin suvakkitoimittajilta...

    Äänestä

Uskomatonta tosiaan... ko. toimitus julkaisee ensin kommentteja, joka on tietty hieno juttu, mutta menee sitten poistamaan kaikki kommentit. Minunkin asiallinen kommentti poistettiin muiden kommenttien mukana. Jokin agendahan se tämmöistä touhua teetättää.

Äänestä

Onko joku yllättynyt? Länsi-Savo on kyllästetty punavihreällä suvaitsevuudella urheilutoimitusta myöten.

Äänestä

Eivätkö Länsi-Savossa itse tajua, kuinka noloa tuollainen on? Koko kylä nauraa noin pikkusieluisille toimittajille.

Äänestä
  • Eivät tajua. Länsi-Savo on täynnä suvakkeja, jotka eivät tajua tosiasioista paskan vertaa. Totuus iskee sitten todella rajusti kohti heidän suvakkikasvojaan, kunhan suomalaiset alkavat todenteolla kohtelenaan heitä siten, kuten maanpettureita tulee kohdellakin. Etovaa sakkia.

    Äänestä

Kuinka tuollainen hullujenhuone kehtaa kutsua itseään toimitukseksi? Ja hullujenhuoneen hullut myös puhuvat itse sananvapauden puolesta ja tällä tavalla näyttävät esimerkkiä. Häpeällistä toimintaa!

Äänestä

Perustakaa pojat oma lehti. Siihen saatte hakata mitä haluatte. Katsotaan menestymisen avaimenne. Onkohan mikkelin pyörre vielä varattu tuotenimi. Siitä vaan räksyttämään.

Äänestä
  • Se on muuten pakko kohta perustaa lehti jos aikoo painettua paikallista lehteä täälläpäin lukea. Katselin juuri länkkärin LT-tilastoja ja on muuten rumaa luettavaa. Eipä taida Länkkärin läpeensä tyytyväinen ja ainoa oikea linja enää purra täälläpäin. Jos nyt pitäisi lyödä vetoa että kumpi pysyy pystyssä pitempään Länsi-Savo vai MV-lehti niin laittaisin roponi jälkimmäiselle. Mutta nyt pitää jatkaa töitä, kahvit on juotu, päivällä lisää.

    Äänestä

On todella epäilyttävää, että ensin annetaan kommentoida MV-lehteä koskevaa juttua ja sitten poistetaan koko vilkas keskustelu. Todella epäilyttävää...

Äänestä

Länkkäriä ei kiinnosta mikään muu kuin mamutus ja suvakismi. Sairasta sakkia.

Äänestä

Taisin saada syövän suvakismista

Äänestä

Tai sitten olen vain

Äänestä

Mitä olen? Mitä sä meinaat? Alatko mulle?

Äänestä

Ala-arvoista toimintaa Länsi-Savolta.

Äänestä

Kehoitan seuraavissa vaaleissa antamaan äänenne "Suomi ensin"-ryhmälle jos he ovat ehdokkaana. Nyt vasta olen varma mitä puoluetta äänestä ja toivottavasti tämä tulee puolueeksi. Vain siten voimme vaikuttaa mutta esimerkiksi persuja äänestämällä ääni menee kankkulan kaivoon. Persut tekivät kaikkien aikojen petoksen äänestäjiään kohtaan. Itse en kuitenkaan heitä äänestänyt.

Äänestä
  • Korjaan äänestän.

    Äänestä

  • Tuossa videossa rohkea romaninuorukainen kertoo Forssan tapahtumat. Romaneja paljon haukutaan mutta he kuuluvat Suomeen ja pitävät meidän kanssa yhtä köyttä tässä asiassa. Katsokaa koko video (yli kolme tuntia). Siinä loppupuolella Suomi ensin-väki miekkarissa Forssassa. On erittäin painavaa asiaa ja tähän porukkaan luotan toisin kuin persuihin jotka ovat kokonaisuutena maanpettureita. Kaikki mukaan jos vastaava järjestetään Mikkelissä.

    http://mvlehti.net/2016/08/25/video-forssalainen-dimitri-kertoo-mita-tiistai-iltana-todella-tapahtui/

    Äänestä

Olen perussuomalainen, maahanmuuttokriittinen ja läpeensä isänmaallinen. Haluaisin kohdata ihmisen joka sanoo minun olevan maanpetturi.

Ymmärrän Suomi ensin ryhmän retoriikan, kuitenkin perussuomalaisten kenttä ei ole koskaan toiminut mamujen kynnysmattona. Soinin voi kutsua pettäneen, ei persujen kentän.

Äänestä
  • Olette pettäneet äänestäjänne törkeällä tavalla, siis persut puolueena, Soini etunenässä. Tuossa ylempänä käytin väärää ilmaisua. En tarkoita että jokainen teistä olisi pettänyt maamme. Teidän joukossa on yksittäisiä kansanedustajia jotka eivät takkiaan ole kääntänyt. Esimerkiksi tämä vaalea nainen joka on kansanedustajana jonka nimi ei nyt tule mieleen. Hakkarainen tietysti on myös selkärankainen. Hän on pysynyt linjassaan. Pyydän anteeksi kun ilmaisin väärin asian.

    Äänestä

  • Simelius1 kirjoitti:

    Olette pettäneet äänestäjänne törkeällä tavalla, siis persut puolueena, Soini etunenässä. Tuossa ylempänä käytin väärää ilmaisua. En tarkoita että jokainen teistä olisi pettänyt maamme. Teidän joukossa on yksittäisiä kansanedustajia jotka eivät takkiaan ole kääntänyt. Esimerkiksi tämä vaalea nainen joka on kansanedustajana jonka nimi ei nyt tule mieleen. Hakkarainen tietysti on myös selkärankainen. Hän on pysynyt linjassaan. Pyydän anteeksi kun ilmaisin väärin asian.

    Onko valta niin makeaa näillä puolueen johtohenkilöillä siellä hallituksesta että pitää myötäillä kokkareita ja petturi-kepuleita? Siltä näyttää. Olisitte voineet ja voisitte riitauttaa hallituksen tässä asiassa niin saisitte kannatusta. Mutta ei, valta on niin makeaa, ja se Audin penkki.

    Äänestä

👍👍👍

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuvakkiOnMaanpetturi kirjoitti:

tu, eikä kyseistä uutista pysty enää kommentoimaan. Mitä vittua Länsi-Savo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu