MV-lehti valvoo puolestasi

UnetonBarcelonassa

18

139

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jewjob911

      Hereillä ollaan, kävin juuri jakamassa 911 matskua, valmistellaan 911-vuosipäivän informaatiopläjäytystä.

      • Näin.Se.Menee

        OIkeisto-omisteisesta mainstream valtamediasta katsotaan ensin uutiset ja täydennetään kuvaa vastamediasta mm. MV-lehti, niin saadaan koko kuva päivän tapahtumista.


      • IsäntävallanPaluu
        Näin.Se.Menee kirjoitti:

        OIkeisto-omisteisesta mainstream valtamediasta katsotaan ensin uutiset ja täydennetään kuvaa vastamediasta mm. MV-lehti, niin saadaan koko kuva päivän tapahtumista.

        Rahaherrat omistavat valtamedian joka käy rahavallan infosotaa ja manipulaatiokampanjaa meitä vastaan. Aina tulee uudet pakkoselitykset työläisten, työttömien ja köyhien kurjistamiseksi sekä syyt miksi kaikki valtion omistukset siis kansallisomaisuus ja luonnolliset monopolit pitää yhtiöittää, yksityistää ja myydä ulkomaisille sijoitusyhtiöille. EKokoomusmafia on osa globaalin oikeiston rahavallan hyväveliorganisaatiota joka syö kaiken kansallisomaisuuden ja kyykyttää kansallisvaltiot.


    • aamustahet

      Vieläkö roskalehti yrittää paskantaa vääristelyjä.

    • Päättymätönsota

      911MissingLinks Movie

      Israelin ja Usan neonconnien suorittama 911-valeterrori-isku sai aikaan miljonien ihmisten pakolaisvyöryn, Usa pakotti Suomenkin ottamaan vastaan kymmeniä tuhansia ISIS-terroristejaan.

    • hömppä_pois

      Mvlehti keskittyy nykyään liikaa hömppään, kuten tuksu uutisiin ym. roskaan. Materiaalia olisi pilvin pimein netti täynnä oikeasti tärkeistä asioista.


      • ssssssssssssssssss1

        Yrittäkää ihmiset rakkaat ajatella, etteivät kaikki lapin asukkaat ole tuollaisia seniilejä paskiaisia.


    • asdfgasdfgsg

      Vieläkö joku muka lukee tuota venäläispropagandaa?

      • hyvä.tietää

        Kaikki tietoa haluavat lukevat


      • scascascasc

        Ei lue kun se sputnik lehti suljetiin kun sitä tosiaan ei kukaan edes lukenut ei suomessa menesty venläiset julkasut.


    • trasmus.tranet

      menkää uittamaan sitä rusinaanne tinnerissä.

    • Johhtaja1

      MV-lehti kertoo ansiokkaasti raiskaajien ja ryöstäjien etniset taustat, mitkä valtamedialta jäävät kertomatta. Lisäksi siellä on mukavia keskusteluja. Venäjää koskevia uutisia sieltä ei kylläkään kannata lukea, koska Janitskin ei kirjoita mitään Venäjän-vastaista, koska Putinin klaani tukee häntä.

      • hgdhtd

        Venäjä vastaista propagandaa tulee koko ajan valtamedioista. Miksi Mvlehdenkin pitäisi lähteä siihen mukaan?


    • Kaikessa.on.puolensa

      toivottavasti trumppi ottaa komennon, ni saatas jotain rotia amerikanmantereellekin. Putinista saa olla mieltä mitä hyvänsä, mutt ei veäjä olis kestäny enää toista jeltsiniä sekoilemassa.

    • iloitsija-

      onneksi tuo ei ole ainoa olemassaoleva media. liian yksipuolista uutisointia mun makuun

    • ValtamediaMukana

      MV-lehti on meidän lehti.

      • on ja johon suvakkinatsitkin saa vapaasti kommentoida - siis sananvapaus rehottaa niin että eliitin darra paukkuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4159
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2355
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      953
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe