MV-lehti valvoo puolestasi

UnetonBarcelonassa

18

144

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jewjob911

      Hereillä ollaan, kävin juuri jakamassa 911 matskua, valmistellaan 911-vuosipäivän informaatiopläjäytystä.

      • Näin.Se.Menee

        OIkeisto-omisteisesta mainstream valtamediasta katsotaan ensin uutiset ja täydennetään kuvaa vastamediasta mm. MV-lehti, niin saadaan koko kuva päivän tapahtumista.


      • IsäntävallanPaluu
        Näin.Se.Menee kirjoitti:

        OIkeisto-omisteisesta mainstream valtamediasta katsotaan ensin uutiset ja täydennetään kuvaa vastamediasta mm. MV-lehti, niin saadaan koko kuva päivän tapahtumista.

        Rahaherrat omistavat valtamedian joka käy rahavallan infosotaa ja manipulaatiokampanjaa meitä vastaan. Aina tulee uudet pakkoselitykset työläisten, työttömien ja köyhien kurjistamiseksi sekä syyt miksi kaikki valtion omistukset siis kansallisomaisuus ja luonnolliset monopolit pitää yhtiöittää, yksityistää ja myydä ulkomaisille sijoitusyhtiöille. EKokoomusmafia on osa globaalin oikeiston rahavallan hyväveliorganisaatiota joka syö kaiken kansallisomaisuuden ja kyykyttää kansallisvaltiot.


    • aamustahet

      Vieläkö roskalehti yrittää paskantaa vääristelyjä.

    • Päättymätönsota

      911MissingLinks Movie

      Israelin ja Usan neonconnien suorittama 911-valeterrori-isku sai aikaan miljonien ihmisten pakolaisvyöryn, Usa pakotti Suomenkin ottamaan vastaan kymmeniä tuhansia ISIS-terroristejaan.

    • hömppä_pois

      Mvlehti keskittyy nykyään liikaa hömppään, kuten tuksu uutisiin ym. roskaan. Materiaalia olisi pilvin pimein netti täynnä oikeasti tärkeistä asioista.


      • ssssssssssssssssss1

        Yrittäkää ihmiset rakkaat ajatella, etteivät kaikki lapin asukkaat ole tuollaisia seniilejä paskiaisia.


    • asdfgasdfgsg

      Vieläkö joku muka lukee tuota venäläispropagandaa?

      • hyvä.tietää

        Kaikki tietoa haluavat lukevat


      • scascascasc

        Ei lue kun se sputnik lehti suljetiin kun sitä tosiaan ei kukaan edes lukenut ei suomessa menesty venläiset julkasut.


    • trasmus.tranet

      menkää uittamaan sitä rusinaanne tinnerissä.

    • Johhtaja1

      MV-lehti kertoo ansiokkaasti raiskaajien ja ryöstäjien etniset taustat, mitkä valtamedialta jäävät kertomatta. Lisäksi siellä on mukavia keskusteluja. Venäjää koskevia uutisia sieltä ei kylläkään kannata lukea, koska Janitskin ei kirjoita mitään Venäjän-vastaista, koska Putinin klaani tukee häntä.

      • hgdhtd

        Venäjä vastaista propagandaa tulee koko ajan valtamedioista. Miksi Mvlehdenkin pitäisi lähteä siihen mukaan?


    • Kaikessa.on.puolensa

      toivottavasti trumppi ottaa komennon, ni saatas jotain rotia amerikanmantereellekin. Putinista saa olla mieltä mitä hyvänsä, mutt ei veäjä olis kestäny enää toista jeltsiniä sekoilemassa.

    • iloitsija-

      onneksi tuo ei ole ainoa olemassaoleva media. liian yksipuolista uutisointia mun makuun

    • ValtamediaMukana

      MV-lehti on meidän lehti.

      • on ja johon suvakkinatsitkin saa vapaasti kommentoida - siis sananvapaus rehottaa niin että eliitin darra paukkuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      72
      4144
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      96
      3567
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3289
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      50
      2795
    5. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2299
    6. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      38
      2150
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2012
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      20
      1534
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      12
      1480
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      32
      1476
    Aihe