pomoja ja muita asiantuntijoita joihin menee tuhottomasti rahaa.
Suomessa on liikaa kaiken maailman
karsikaasieltä
669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Arkadianmäen+apinahäkissä+toikkaroivista+puolue+edustajistakin+joutaisi+heti+75%+kortistoon,+ja+Suomen+meno+vain+kohentuisi+entisestään!
Late+Lapista.+SSSS+Ry!
Totta
kaupungin johto, pormestarit, kaikki väliportaan pomot,
TUTKITAAN paljonko kaupungin tai kunnan menoista menee sen hallinnon ja erityisesti ylimmän johdon palkkoihin?
Eilen aamulla telkkarissa juuri ASIANTUNTIJA kertoili Suomen huippu urheilun rahoittamisesta, eduskunta ilmoittaa tukevansa huippu urheilua 6 miljoonalla eurolla, mutta todellisuudessa tuki onkin 90 miljoonaa euroa, rahoista menee suurinosa urheilun pikkutakkiukkojen taskuihin, eikä urheilijoiden hyväksi!
Tämäkin on ihan normi menoa Suomessa ! kaikenmaailman kahjokosket nauttivat taivaalista palkkaa, urheilijoiden siivellä !
Late Lapista. SSSS Ry!
sippilähän on keventänyt hurjasti hallintoa, ainakin omasta mielestään. No, mitä voi odottaa joltain vitun lestapelleltä.
Noooh sillä "sapluunalla menestyttiin" riossakin. Tuli ronssine mjitali eikä männy kovin monttoo kymnentä miljoonnoo. Eikös se sanontakin ole mitä useampi johtaja sen parempi soppa. Vai oliko se pahempi?
herraskaisten maa ollut kauan. miksi,sitä ei osata kertoa. ahneus repii vaikka persereiät ihmisistä irti jos mahdollista,niin täällä toimitaan.
kun keskipalkka on n. 3600e kk,se tietää valtavan määrän korkeapalkkaisia turhamaisia ja kuvottavia "asiantuntijoita",joista max 1- 2 on kerrallaan edes oikeilla jäljillä,muut vain vaeltaa em. nimikkeen alla kuin elukat taivasalla.