Suomalaiset ja EU:n arki

Etelä-Suomen Sanomissa julkaistiin tänään 15.1. seuraava kirjoitus:

http://www.ess.fi/lukijansanaArticle.jsp?article=23649&category=44&main=40
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lukeneen palstoja...Unioninn suuntaan ollan kuitenkin menossa:

"Helsinki on alkanut muistuttaa rakenteensa ja ongelmiensa puolesta eurooppalaista suurkaupunkia."

"Muutosta ovat vauhdittaneet tuloerojen kasvu, hyvin tienaavien keskittyminen tietyille asuinalueille"

http://www.yle.fi/uutiset/oikea/id5785.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ESS kirjoitti:

Etelä-Suomen Sanomissa julkaistiin tänään 15.1. seuraava kirjoitus:

http://www.ess.fi/lukijansanaArticle.jsp?article=23649&category=44&main=40

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu