Milloin Sipilä narahtaa?

Al Capone jäi kiinni mitättömästä verovilpistä.
Nyt alettu jo tiedossa olevia kepu-jäsenkirjalaisiakin tutkimaan ja syyttämmään vilpeistä.

Oikeuslaitos alkaa puhdistumaan kepu-ikeestä.
Aiemmin eivät tohtineet valitsijoihinsa puuttua.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kepu kepun silmää noki. Niin kauan kun kepu on hallituksessa, se painostaa oikeuslaitosta niin, että kepulaiset saavat jatkaa rosvoiluaan kaikessa rauhassa.

Äänestä

kertoikohan merkkel sipilälle tänään,mitä olivat italian ja ranskankanssa päättäneet,vaiko onko sipilä aikaisemmin sanonut tehkää meille mitä tahdotte teettehän kuitenkin

Äänestä

Sipilä on kyllä kuvottava ilmestys. Miehellä on olematon johtajuus. Ainoastaan jatkuva asioiden välttely ja vääryyden aktiivinen ajaminen tulee tuosta miehestä mieleen.

Äänestä

Antti Rinteen jatkamista kannattaa alle puolet SDP:n kentästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


odotan.sitä.päivää kirjoitti:

Al Capone jäi kiinni mitättömästä verovilpistä.
Nyt alettu jo tiedossa olevia kepu-jäsenkirjalaisiakin tutkimaan ja syyttämmään vilpeistä.

Oikeuslaitos alkaa puhdistumaan kepu-ikeestä.
Aiemmin eivät tohtineet valitsijoihinsa puuttua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu