Kuinkaha tukala olis balttianmaiden tilanne jos eivät olis älynneet livahtaa natoon . Heillä oli kokemusta toisesta vaihtoehdosta ja he myönsivät tosiasiat ja tekivät oikean päätöksen . Nyt on suomen korkea aika tehdä sama rohkea päätös ja liittyä natoon jos yleensä vielä päästään . Tällähetkellä suomen politikot eivät vielä uskalla edes puhua natosta puhutaan vaan siitä että natosta saa puhua mutta ei puhuta natosta . Meillä on vaan tämä optio joka ei ole mikään mutta joka sekin pelottaa
varsovanliitto
natonaattori
2<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Baltit ovat tehneet omat päätöksensä.
Kunnioittakaamme niitä ja toivokaamme että heille vihdoinkin suodan mahdollisuus kehittää yhteiskuntiaan suuntaan jonka itse ovat valinneet.
Onnea ja menestystä toivottaen.
Huvittavinta on tietenkin se, että nykyisistä Nato-jäsenistä kiimaisimpia sodanlietsojia ovat entiset Varsovan liiton maat, jotka vain kolme vuosikymmentä sitten varustautuivat hyökkäämään länsimaihin. Niiden historia selittää moisen käytöksen. Ne ovat aina olleet orjia, ulkomaalaisten kynnysmattoja, ja ne ovat aina hävinneet sotansa, toisin kuin me. Nyt maanpetturiupseeristo ja selkärangattomat paskansyöjäpoliitikkomme haluavat meistä samanlaisia.
Ymmärrän, että natolaista harmittaa tosiasioiden tunnustaminen ja esille tuominen.