men fakta är det tunnsått med. Det har dillats om arbetslöshetens nedgång i någon mikro-by på landet samt andra egala saker. Nu är allt väl anser fenno.
Att ta reda på fakta har (för omväxlings skull) varit på tok för tungt. Det har givetvis krävts och gnällts, men de egna prestationerna har som vanligt uteblivit.
Varsågod, ANM:s siffror som helt saknar felmarginaler:
http://www.temtyollisyyskatsaus.fi/graph/tkat/tkat.aspx?lang=sv&link=14
Se sanningen och häpna.
Tror någon på allvar, att SFP:s närmast löjliga program med ökad trivsel och säkert också (fiktiv) jämlikhet löser problemen?
Människor, som inte en dag har haft ett riktigt jobb där mottagaren av arbetet frivilligt betalar för resultatet, sitter runt kaffe och wienerbröd och funderande på hur man kunde få bukt på arbetslösheten?
De inser inte, att det är just de som skapar den. Stora uttag ur skattemedlen till ingen nytta. Detta leder till höjda skatter och mera arbetslöshet. Detta hjul spinner nu för nionde året i rad och fortfarande vill man bara ytligt gå åt symtomen.
Fenno vet och ponerar,
3
<50
Vastaukset
- Taudinkuva
Kerrankin solkkaat asiaa. Yle pitää saada toimimaan kansan ehdoilla, ei markkinavoimien. Ylen tehtävä on toimittaa puolueettomia uutisia ja kansaan menevää viihdettä. Jakaa Suomalaista valistusta suomenkielisistä ihmisistä suomenkielisille ihmisille ja ruotsinkielistä valistusta ruotsinkielisille ihmisille. Ei pelkästään pohjoismaista solkotusta koko ajan kaikilta kanavilta. Pari vuotta sitten kaikki oli paremmin kun oli omat kanavat molemmille kielille. Ankkalampiset saivat aivopestä omiaan ja suomenkieliset saivat katsella suomenkielisiä ohjelmia.
Jos pakkoruotsia haluatte tyrkyttää, niin tyrkyttäkää vain keskenänne. Ei suomenkielinen ymmärrä solkotuksestanne mitään.Fenno byter samtalsämnet redan vid första inlägget. Undra på, att arbetslösheten bland er är enorm. Vem fan skulle villa anställa en enkelspårig schimpans med uppenbara skador i hjärnan?
Peppu-Reino kirjoitti:
Fenno byter samtalsämnet redan vid första inlägget. Undra på, att arbetslösheten bland er är enorm. Vem fan skulle villa anställa en enkelspårig schimpans med uppenbara skador i hjärnan?
Så mycket för sakdiskussion på forumet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel374594Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1562669Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1042227Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen221734Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.781706Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276141460Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma651446- 731418
- 811410
Mun on pakko uskaltaa
Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e821391
