http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001249947.html
Täysin tunteettomia paskiaisia kaikki turvikset.. !!!
Täysin tunteettomia paskiaisia kaikki turvikset.. !!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Uutisen julkaisusta on jo puoli tuntia. Joko on saatu selville, miten minä Suomessa syntynyt kantasuomalainen, olen tilanteeseen syypää?
Otetaan aikaa.
Onhan tuosta ollut maailmalla tietoa, ei pitäisi olla kenellekään yllätys. Saksasta oli talvella uutinen, että 5000 lasta on kadoksissa, siis tulleet rajan yli, mutta ei rekisteröity missään. Viranomaisten olisi syytä kuitenkin sukeltautua siellä pakolaisten asuntoloihin, vaikka ne alkavatkin olla no-go. Kuulemma sielläkin on ihan järjestäytynyttä prostituutiota.
Meillä ei vissiin vokeissa pääse tuommoista tapahtumaan, kun ovat tavallaan spr.n valvonnassa.
Olikohan ne noita samoja lapsia, kun nostettiin ihmiskilviksi jätkäjoukosta silloin, kun se maahanmuutto oli pahimmillaan, ei näkynyt äitejä missään?
Kyllä siellä nyt syleksitään lyijykynän terään, miten kovasti ilkeäisi Soinia ruveta haukkumaan valehtelijaksi. Jotkut eivät vain uskalla katsoa silmiin tätä elintasopaikolaisuutta ja en varjopuolia.
Vaikka kyllähän Nerg on tutkinut kaikkien taustat, ei huolta.
Ja merkele vaan vielä usuttaa kaikkia halukkaita tulemaan Eurooppan, vaikka itse ovat jo vähän rajoja sulkemassa.
Kiitos nyt tästäkin vähästä.
"Soinin mukaan iskujen mahdollisuutta ei voi sulkea pois myöskään Suomesta.
– Toivottavasti niitä ei tule, mutta me emme voi sulkea sitä mahdollisuutta pois. Se mitä meidän on siedettävä on vähän epävarmempaa maailmaa, nimittäin tästä maailmasta ei pois pääse, Soini maalaili."
Ei tuossa mikään maalailu auta. Se mikä auttaa, on potkia terroristit mäkeen ja valvoa sen jälkeen, ettei lisää tule. Sven Dufvakin tuon osasi, vaikka tyhmä olikin.
Näyttäisi siltä että rikollisliigat ja mafia ovat tämän pakolaisbisneksen suurimpia voittajia. Siinä ei pienten lasten terveys tai turvallisuus paina mitään. Niin kauan kuin noilla tulijoilla on toivoa päästä Eurooppaan, niin kauan tuo ihmissalakuljetus jatkuu. Kuinka tuo Merkel ja muut Euroopan päättäjät voivat olla noin typeriä?
Euroopan ulkorajat on suljettava. Pakolaisleirejä perustettava lähelle lähtömaita ja apu sinne. Elintasopakolaiset ulos Euroopasta nopeasti.
Näin kulturellisti kävi teinitytölle:
Tyttö siepattiin, joukkoraiskattii useita päiviä ja lopuksi syötettiin alligaattoreille,
https://www.thesun.co.uk/news/1690231/girl-17-who-went-missing-from-us-beach-on-spring-break-in-2009-was-gang-raped-for-days-shot-and-fed-to-alligators/
Lapset ovat niin monikäyttöinen matkatavara. Niitä voi raiskata, myydä, käyttää ihmiskilpinä, heittää mereen jne
Niitä voi käyttää myös matkalippuina. Sitten kun ei enää tarvitse, ne paiskataan ojaan. Eräs tällainen tapaus esitettiin jopa Ylellä: pieneltä pojalta oli leuka murskana eikä hänen "setänsä" päästänyt häntä sairaalaan. No, setä pääsi Suomeen, poika ei.
Suomessa luokitellaan törkeäksi rikokseksi, jos parittaa lapsia. max. rangaistus 6 vuotta linnaa..
miksei mamuja vangita perrkele !!!!