papit hyvin edustettuna psykopaattien kärkipäässä

8

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei.yllätä

      "Tutkijan mukaan ihmisillä on taipumus nähdä psykopaatit tappajina, mutta suuri osa psykopaateista ei kuitenkaan ole tappajia. Psykopatiaan yhdistettyjä luonteenpiirteitä ovat tunteettomuus, manipulatiivisuus, itseluottamus, pelottomuus, hurmaavuus, rauhallisuus paineessa ja minäkeskeisyys."

      Empatian puute on sitä ettei tunne myötätuntoa toisia kohtaan. Julmuus ja ankaruus toista kohtaan kielii empatian puutteesta. Ylpeä minä on psykopaatin synti.

      Mikäänhän ei estä pappeja olemasta pyrkyreitä kuten muutkin pyrkyrit. Yhteiskunnallisen hierarkian johtoportaat tuppaavat olemaan tota sorttia.

      Rahaa ja valtaa haluavat kiipivät keinolla millä hyvänsä, usein saatanallisesti hurmaten uhrinsa, ja he jättävät jälkeensä uhrilampaiden lauman, joka ehkä kerääntyy jonnekin haavojaan nuolemaan.

      Psykopaatti on tappaja siinä mielessä, että psykopaatti tappaa sielun.

      Psykopaattien uhrit menettävät sielunsa, oman sisäisen minuutensa ja pahimmassa tapauksessa myös henkensä. Psykopaattien uhrit kärsivät posttraumaattisesta stressireaktiosta monet vuosikaudet tai loppuun asti. Psykopaatti on sairas joka ei tiedä olevansa sairas.

      p.s. Mitä muuta ne raiskaajapapit olisivat kuin psykopaatteja?

      • "p.s. Mitä muuta ne raiskaajapapit olisivat kuin psykopaatteja? "

        Yhtälailla täysin kyvyttömät tapaukset, kuten vaikka tämä surullisen kuuluisa MEPPIheppi, liennevät jollain lailla kyvyttömiä huomaamaan omaa kyvyttömyyttään.
        Johtuu sitten psykopatologiasta tai ei, mutta mitään moraalisia estoja yrittää kermapersekerrokseen ei näyttäisi olevan.


      • B.Uli

        Formula kuskit on siis psykopaatteja. Todennäköisesti kaikki urheilijat myös. Suurin osa atesteista on erittäin todennäköisesti psykopaatteja.


    • kaikkea.kanssa
      • psykokokokki

        En olisi siitä niinkään varma:

        https://www.youtube.com/watch?v=VuZusw88rc4


    • Lääkäri, sairaanhoitaja, lähihoitaja tai terapeutti ei ole psykopaatti, mutta kirurgi on :-)

    • fda

      Tuloshan ei yllätä. Siinä työssä täytyy valehdella jos mielii tietää teologisen koulutuksen sisällön ja esiintyä vielä oikeaoppisena kristittynä. En ole koskaan ymmärtänyt sellaista epärehellisyyttä, jonka läpi lapsikin näkee.

    • Teuvoo

      Nämä kaikki uskontojen varjolla loisivat ovat alkujaan geeniperimältään näitä samaa populaatiota viidakon poppamiesten kanssa, sekä heitä elättäjät vähemmän "jaossa" saaneita alempikastisia höynäytettäviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2033
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1737
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1567
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      78
      1203
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1150
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1071
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1017
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      966
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      947
    Aihe