Satiaspullukka puolustaa Astrid Thorsia!

Niin se pomppa kääntyy ja satiaispullukka hylkää kaikki maahanmuuttokriittiset ja nuivat persereikäpuoluelaiset. Nyt pullukka puolustaa Astrid Thorsia:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016083022240545_uu.shtml

Piti tämäkin päivä nähdä. Satiaispullukkaa ei todellakaan huoleta mukapuolueensa alentunut kannatus.
1252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vittu persujen nykyinen kannattajakunta koostuu enää ns. nuivista ja niiden päälle Soini kusee surkuttelemalla kaikkien nuivien suurinhokkia Thorssia. Soini on aivan sekaisin päästään!!!!!!

Äänestä

Astrit Thors ja Alexander Stubb ovat persujen ja Soinin parhaat kaverit.
Kaveria ei jätetä, mutta sairaat ja työttömät kyllä jätetään.

Äänestä
  • Tämä se Soinin takinkäännöstä vielä puuttui

    Äänestä

  • Soini ei pääse enää eduskuntaan. Soini on käsittämättömän tyhmä mies.

    Äänestä

Kauheaa!!!

1Äänestä

Kyllä mäkin tälle nauroin, mutta mitä muuta Soini olisi voinut Suomen ulkoministerinä tehdä. Myötäilemällä Putinin kantaa Suomi ja sen ulkoministeri Soini ajanut itsensä todella kummalliseen valoon ja aiheuttanut ulkopoliittisen kriisin.

Onneksi Soini ymmärsi tämän ja kantoi vastuunsa Suomen ulkoministerinä unohtaen puoluepoliittiset fetissit. Sen sijaan monet palstapersut taitavat olla niin tyhmiä, etteivät kokonaiskuviota ymmärrä ja ovat siten täyttä höyryä lipomassa Putinin persettä.

Äänestä
  • Olla hiljaa. Se melkein aina viisainta.

    Äänestä

Aikoinaan persut ja etenkin hauveli-Oinonen pitivät suorastaan elämäntehtävänään Thorsin haukkumista. -Niin ne persujen takit hyrräävät tässäkin asiassa.

Äänestä
  • "Takki käänty, kansa ymmärtää."
    Niin kuin eräässä laulussa sanotaan.

    Äänestä

  • pepep kirjoitti:

    "Takki käänty, kansa ymmärtää."
    Niin kuin eräässä laulussa sanotaan.

    Kyseessä on aivan loistava biisi nimeltään "Jytkyn jälkeen".

    1Äänestä

Ettekö te osaa lukea oikein ,aivan rehellistä ihmistä voidaan pitää yksinkertaisena.

Äänestä

Mahtaa persuissa itsemurhat lisääntyä. Mikä on tietty hyvä asia...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


raatokärpänen kirjoitti:

Niin se pomppa kääntyy ja satiaispullukka hylkää kaikki maahanmuuttokriittiset ja nuivat persereikäpuoluelaiset. Nyt pullukka puolustaa Astrid Thorsia:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016083022240545_uu.shtml

Piti tämäkin päivä nähdä. Satiaispullukkaa ei todellakaan huoleta mukapuolueensa alentunut kannatus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu